Ezetrol dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ezetrol dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ezetrol dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ezetrol. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ezetrol bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Ezetrol dawkowanie

Ezetrol dawkowanie:

Pacjent powinien stosować odpowiednią dietę zmniejszającą stężenie lipidów we krwi. Powinien ją kontynuować w okresie stosowania produktu leczniczego. Zalecana dawka to 1 tabl. 10 mg/dobę. Produkt leczniczy można przyjmować o dowolnej porze dnia, niezależnie od posiłków. W przypadku stosowania produktu leczniczego w skojarzeniu ze statyną należy stosować wskazaną dawkę początkową lub już ustaloną wyższą dawkę danej statyny. Należy zapoznać się z zaleceniami dotyczącymi stosowania danej statyny. Preparat należy przyjmować co najmniej 2 h przed lub 4 h po przyjęciu leku wiążącego kwasy żółciowe. Nie jest wymagane dostosowanie dawki produktu leczniczego dla osób w wieku podeszłym. Stosowanie u dzieci: leczenie należy rozpocząć pod nadzorem lekarza specjalisty. Dzieci i młodzież w wieku 10 lat i powyżej (stadium dojrzałości płciowej: chłopcy: faza II i powyżej w skali Tannera; dziewczęta: przynajmniej rok po pierwszej miesiączce): nie jest konieczne dostosowanie dawki lek. Doświadczenia kliniczne związane z leczeniem dzieci i młodzieży (w wieku 10-17 lat) są jednak ograniczone. Jeśli produkt leczniczy jest podawany w skojarzeniu ze statyną, dawkowanie statyny u dzieci należy omówić z lekarzem. Dzieci w wieku powyżej 6 lat i poniżej 10 lat: nie ma wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania i skuteczności w tej grupie pacjentów. Dzieci w wieku poniżej 6 lat: brak danych dotyczących stosowania produktu leczniczego w tej grupie pacjentów. U pacjentów z łagodną niewydolnością wątroby (5-6 punktów wg skali Child-Pugh) nie jest wymagane dostosowanie dawki produktu leczniczego. U pacjentów z umiarkowaną niewydolnością wątroby (7-9 punktów wg skali Child-Pugh) lub ciężką niewydolnością wątroby (>9 punktów wg Child-Pugh) nie zaleca się stosowania produktu leczniczego. Nie jest konieczne dostosowanie dawki produktu leczniczego u pacjentów z niewydolnością nerek.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ezetrol dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Ezetrol

Sprawdź komentarze opinie o Ezetrol:

Gdzie kupić Ezetrol?

Szukasz gdzie można kupić Ezetrol?

Oto lista aptek i sklepów z Ezetrol:

Cena Ezetrol

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ezetrol?

Forum Ezetrol

Lista pytań na forum o Ezetrol:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ezetrol dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *