Exter dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Exter dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Exter dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Exter. Pamiętaj również sprawdzić ceny Exter bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Exter dawkowanie

Exter dawkowanie:

Choroba wrzodowa dwunastnicy, choroba wrzodowa żołądka i refluksowe zapalenie przełyku: zalecana dawka wynosi 20 mg/dobę przez 4 tyg. W razie niezadowalającej odpowiedzi na leczenie, u niektórych pacjentów (np. u palaczy tytoniu) terapię należy wydłużyć do 8 tyg. Zespół Zollingera-Ellisona: leczenie rozpoczyna się od dawki 60 mg/dobę. Dalsze leczenie należy ustalić indywidualnie. U pacjentów z nasilonymi objawami, słabo reagującymi na inne sposoby leczenia, skuteczne jest zwykle leczenie podtrzymujące dawką od 20-120 mg/dobę. Powyżej 80 mg/dobę należy podawać w dwóch dawkach podzielonych. Zakażenia bakteriami Helicobacter pylori: stosuje się terapię trójskładnikową podając jednocześnie omeprazol w dawce 40 mg/dobę lub 20 mg 2x/dobę oraz: klarytromycynę (250 mg 2x/dobę) i metronidazol (400 mg 2x/dobę) przez okres 1 tyg. lub amoksycylinę (500 mg 3x/dobę) i metronidazol (400 mg 3x/dobę) przez okres 1 tyg. W dwuskładnikowej terapii zakażenia Helicobacter pylori podaje się jednocześnie omeprazol w dawce 40 mg/dobę lub 20 mg 2x/dobę oraz klarytromycynę w dawce 500 mg 3x/dobę lub amoksycylinę w dawce 750-1000 mg 2x/dobę przez okres 2 tyg. Stosowanie u dzieci: leku nie podaje się dzieciom do 4 rż. W przypadku konieczności zastosowania leku u dzieci powyżej 4 rż. z refluksowym zapaleniem przełyku: dzieci o mc. od 10-20 kg – 10 mg, dzieci o mc. powyżej 20 kg – 20 mg. Osoby w podeszłym wieku: nie jest konieczna zmiana dawkowania. U pacjentów z niewydolnością wątroby zwiększa się biodostępność preparatu i wydłuża okres półtrwania w osoczu. Z tego powodu lek podaje się w dawce od 10-20 mg/dobę. Pacjenci z niewydolnością nerek: nie ma konieczności zmiany dawkowania.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Exter dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Exter?

Szukasz gdzie można kupić Exter?

Oto lista aptek i sklepów z Exter:

Cena Exter

Chcesz poznać szczegółowe ceny Exter?

Forum Exter

Lista pytań na forum o Exter:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Exter dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *