Exmo w ciąży, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Exmo w ciąży.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Exmo w ciąży i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Exmo. Pamiętaj również sprawdzić ceny Exmo bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Exmo w ciąży

Exmo w ciąży:

U kobiet w ciąży zaprzestanie palenia powinno zawsze odbywać się bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej. Palenie papierosów przez kobietę w ciąży powoduje ryzyko opóźnienia wzrostu wewnątrzmacicznego, obumarcia płodu, przedwczesnego porodu i hipotrofii noworodka, które wydają się mieć związek ze stopniem ekspozycji na nikotynę w okresie ciąży, ponieważ działania te obserwuje się, jeżeli ekspozycja na nikotynę jest kontynuowana w III trymestrze ciąży. Jeżeli pacjentce ciężarnej z wysokim stopniem uzależnienia od palenia nie uda się rzucić palenia, stosowanie jakiejkolwiek nikotynowej terapii zastępczej powinno być rozpoczynane po uzyskaniu porady lekarskiej. Rzucanie palenia z zastosowaniem lub bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej, nie może być traktowane w oderwaniu od całościowego zarządzania terapią, z uwzględnieniem aspektu psychologicznego i socjologicznego oraz wszystkich innych powiązanych uzależnień. Wskazane są specjalistyczne konsultacje dotyczące rzucania palenia. Nikotyna dostarczana w terapii zastępczej nie jest pozbawiona niepożądanego wpływu na płód, jak wynika ze skutków hemodynamicznych obserwowanych w III trymestrze (np. zmiany rytmu serca), które mogą wpływać na płód w okresie bezpośrednio przed urodzeniem. Niemniej jednak ryzyko dla płodu jest prawdopodobnie mniejsze niż ryzyko oczekiwane przy kontynuacji palenia z powodu: niższych maks. stężeń w osoczu w porównaniu z wdychaną nikotyną, w wyniku, czego ekspozycja na nikotynę jest mniejsza lub nie jest większa niż podczas palenia papierosów. Braku ekspozycji na węglowodory policykliczne i tlenek węgla. Dlatego też, po 6 m-cu ciąży, u pacjentek palących, u których nie powiodło się rzucenie palenia przed III trymestrem, plastry powinny być stosowane tylko pod obserwacją lekarza. Nikotyna przechodzi do mleka matki karmiącej w ilościach, które mogą mieć wpływ na dziecko nawet, jeśli są to dawki terapeutyczne. Dlatego też należy unikać produktów stosowanych w nikotynowej terapii zastępczej i palenia papierosów w okresie karmienia piersią. Jeżeli pacjentce nie uda się rzucić palenia, preferowane jest stosowanie postaci doustnej zamiast systemu transdermalnego, plastra. Stosowanie systemu transdermalnego, plastra przez pacjentki palące, które karmią piersią powinno być rozpoczynane po uzyskaniu porady lekarskiej. Brak jest danych lub dane są ograniczone w odniesieniu do wpływu nikotyny na płodność u ludzi.

Ciąża – trymestr 1 – Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Ciąża – trymestr 2 – Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Ciąża – trymestr 3 – Kategoria C
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich badań ani na zwierzętach, ani u ludzi.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Exmo w ciąży, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Exmo?

Szukasz gdzie można kupić Exmo?

Oto lista aptek i sklepów z Exmo:

Cena Exmo

Chcesz poznać szczegółowe ceny Exmo?

Forum Exmo

Lista pytań na forum o Exmo:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Exmo w ciąży.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *