Euthyrox działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Euthyrox działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Euthyrox działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Euthyrox. Pamiętaj również sprawdzić ceny Euthyrox bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Euthyrox działanie i stosowanie

Euthyrox działanie i stosowanie:

Syntetyczna lewotyroksyna działająca identycznie jak tyroksyna, naturalny, główny hormon tarczycy. W tkankach obwodowych przekształca się częściowo w liotyroninę (T3) i tak jak hormon endogenny wywiera charakterystyczny wpływ na receptory T3. Organizm nie jest w stanie odróżnić lewotyroksyny endogennej od egzogennej. Podana doustnie na czczo jest wchłaniana maks. w 80%, głównie w jelicie cienkim. Wchłanianie jest wyraźnie uzależnione od galenowej formy preparatu. Stężenie lewotyroksyny w osoczu osiąga maks. po 6 h od podania. W przypadku podania doustnego działanie biologiczne ujawnia się po 3-5 dniach. Lewotyroksyna wiąże się z białkami osocza w 99%. Wiązanie między białkiem i hormonem jest kowalencyjne i w osoczu hormon związany jest w stanie ciągłej wymiany z frakcją hormonu wolnego. Ze względu na to wiązanie lewotyroksyna nie poddaje się ani hemodializie ani hemoperfuzji. T0,5 wynosi średnio 7 dni. W nadczynności tarczycy jest krótszy (3-4 dni), a w niedoczynności dłuższy (około 9-10 dni). Objętość dystrybucji wynosi 10-12 l. Wątroba zawiera 1/3 całkowitej ilości lewotyroksyny pozatarczycowej, która podlega szybkiej wymianie z lewotyroksyną w surowicy. Hormony tarczycy są metabolizowane głównie w wątrobie, nerkach, mózgu i mięśniach. Całkowity klirens metaboliczny wynosi około 1,2 l osocza na dobę.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Euthyrox działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Euthyrox

Sprawdź komentarze opinie o Euthyrox:

Ocena średnia Euthyrox:

Euthyrox otrzymał ocenę średnią: 3,4
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 31 opinii

Gdzie kupić Euthyrox?

Szukasz gdzie można kupić Euthyrox?

Oto lista aptek i sklepów z Euthyrox:

Cena Euthyrox

Chcesz poznać szczegółowe ceny Euthyrox?

Forum Euthyrox

Lista pytań na forum o Euthyrox:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Euthyrox działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *