Etoposid Actavis skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Etoposid Actavis skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Etoposid Actavis skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Etoposid. Pamiętaj również sprawdzić ceny Etoposid bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Etoposid Actavis skutki uboczne

Etoposid Actavis skutki uboczne:

Zahamowanie czynności szpiku kostnego: w leczeniu etopozydem zahamowanie czynności szpiku kostnego jest głównym działaniem niepożądanym ograniczającym dawkę i objawia się leukopenią, trombocytopenią i rzadziej niedokrwistością. Maksymalne zmniejszenie liczby białych krwinek obserwuje się pomiędzy 7-14 dniem od rozpoczęcia leczenia, a całkowita normalizacja czynności szpiku kostnego powraca około 20-22 dnia. Leukopenia i ciężka leukopenia obserwowane są u pacjentów leczonych tym produktem leczniczym w monoterapii. Trombocytopenia i ciężka trombocytopenia (poniżej 50 000/mm3) obserwowana jest pacjentów. Rzadziej obserwuje się niedokrwistość. Zahamowanie czynności szpiku kostnego może być cięższe u pacjentów leczonych uprzednio innymi produktami przeciwnowotworowymi i/lub radioterapią. Istnieją doniesienia o przypadkach ostrej białaczki, która może występować z fazą przedbiałaczkową lub bez niej, u pacjentów jednocześnie leczonych produktami leczniczymi zawierającymi etopozyd i innymi produktami przeciwnowotworowymi. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności i wymioty, które zwykle ustępują po lekach przeciwwymiotnych, były najczęściej obserwowanymi objawami u pacjentów. Jadłowstręt, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, biegunkę również obserwowano Możliwe jest występowanie zapalenia przełyku. Łysienie: zwykle odwracalne, a jego stopień i intensywność są zależne od dawki. Niedociśnienie tętnicze krwi: obserwowano kiedy etopozyd był zbyt szybko podawany dożylnie (krócej niż 30 min). Inne rzadziej występujące działania niepożądane to m.in. reakcje anafilaktyczne (ważne jest niezwłoczne podanie leków podnoszących ciśnienie krwi, glikokortykosteroidów, leków przeciwhistaminowych, koloidalnych roztworów zastępujących osocze), skurcz oskrzeli i bezdech (donoszono o przypadkach zgonów), zapalenie nerwu. Bardzo rzadko: senność, zmęczenie, wysypka skórna, świąd, pigmentacja skóry, zaburzenia połykania, przemijająca ślepota korowa. Etopozyd osiąga duże stężenia w wątrobie i nerkach, co może prowadzić do kumulacji leku w przypadku zaburzeń czynności wątroby i niewydolności nerek. Jako miejscowe działanie niepożądane obserwowano występowanie zapalenia żył w żyłach, które były wykorzystywane do wlewu (szczególnie przy wyższych stężeniach podawanego roztw.), w wyniku podrażnienia związanego z wynaczynieniem.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Etoposid Actavis skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Etoposid?

Szukasz gdzie można kupić Etoposid?

Oto lista aptek i sklepów z Etoposid:

Cena Etoposid

Chcesz poznać szczegółowe ceny Etoposid?

Forum Etoposid

Lista pytań na forum o Etoposid:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Etoposid Actavis skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *