Ethambutol Teva działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ethambutol Teva działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ethambutol Teva działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ethambutol. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ethambutol bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Ethambutol Teva działanie i stosowanie

Ethambutol Teva działanie i stosowanie:

Etambutol jest chemioterapeutykiem stosowanym doustnie, o działaniu bakteriostatycznym na prątki gruźlicy. Wykazuje skuteczność wobec mikroorganizmów z rodzaju: Mycobacterium tuberculosis i M. Bovis (MIC = 0,5-8 µg/ml). Etambutol dyfunduje do komórek Mycobacterium hamując syntezę kwasów nukleinowych, co prowadzi do zaburzenia metabolizmu, zahamowania procesów podziału i obumierania bakterii. Nie opisano oporności krzyżowej etambutolu z innymi lekami przeciwprątkowymi. Etambutol nie wykazuje aktywności wobec grzybów, wirusów i innych bakterii. Na szczepy Mycobacterium tuberculosis działa silniej od PAS-u. Etambutol wchłaniany jest z przewodu pokarmowego w ok. 80%. Po doustnym podaniu pojedynczej dawki 25 mg/kg mc., osiąga maks. stężenia (2-5 µg/ml) w surowicy po ok. 2-4 h. Stężenie etambutolu jest największe w tkance płucnej. W płucu zdrowym i ze zmianami gruźliczymi lek osiąga stężenia 5-9 razy większe w porównaniu do surowicy. W przypadku gruźlicy opon stężenie etambutolu w płynie mózgowo – rdzeniowym dochodzi do 50% stężenia w surowicy.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ethambutol Teva działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Ethambutol?

Szukasz gdzie można kupić Ethambutol?

Oto lista aptek i sklepów z Ethambutol:

Cena Ethambutol

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ethambutol?

Forum Ethambutol

Lista pytań na forum o Ethambutol:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ethambutol Teva działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *