Etform 500 dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Etform 500 dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Etform 500 dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Etform. Pamiętaj również sprawdzić ceny Etform bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Etform 500 dawkowanie

Etform 500 dawkowanie:

Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 500-850 mg 2-3x/dobę, podczas lub po posiłku. Po 10-15 dniach dawkę należy ustalić na podstawie wartości stężenia glukozy we krwi. Powolne zwiększanie dawki może poprawić tolerancję leku ze strony przewodu pokarmowego. Maks. zalecana dawka wynosi 3 g/dobę. Jeśli planowane jest zastąpienie innego doustnego leku przeciwcukrzycowego metforminą, należy odstawić poprzednio stosowany lek i rozpocząć leczenie preparatem zgodnie z zaleceniami. Leczenie skojarzone z insuliną. W celu uzyskania lepszej kontroli stężenia glukozy we krwi metforminą i insulina mogą być stosowane jednocześnie. Zazwyczaj dawka początkowa wynosi 500-850 mg 2-3x/dobę, natomiast dawkę insuliny ustala się na podstawie wyników badania stężenia glukozy we krwi. U pacjentów w podeszłym wieku, ze względu na możliwość wystąpienia zaburzeń czynności nerek, dawkowanie metforminy powinno być ustalone na podstawie oceny czynności nerek. Podczas leczenia metforminą konieczne jest regularne kontrolowanie czynności nerek.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Etform 500 dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Etform?

Szukasz gdzie można kupić Etform?

Oto lista aptek i sklepów z Etform:

Cena Etform

Chcesz poznać szczegółowe ceny Etform?

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Etform 500 dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *