Estracyt działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Estracyt działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Estracyt działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Estracyt. Pamiętaj również sprawdzić ceny Estracyt bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Estracyt działanie i stosowanie

Estracyt działanie i stosowanie:

Fosforan estramustyny (EMP) jest lekiem przeciwnowotworowym o podwójnym mechanizmie działania. Estron i estradiol, produkty metabolizmu fosforanu estramustyny, wykazują aktywność antygonadotropową, w wyniku której ilość testosteronu maleje w zakresie porównywalnym do kastracji chirurgicznej. Estramustyna, metabolit cytotoksyczny powstający na drodze defosforylacji związku macierzystego, podlega dalszym przemianom do estromustyny; obydwa metabolity charakteryzują się został również wykazany in vivo na ludzkich przeszczepach ksenogenicznych raka gruczołu krokowego. Udowodniono, że inhibicja polimeryzacji mikrotubul przez estramustynę zachodzi w wyniku bezpośredniej interakcji z tubuliną. Oprócz tego, uzyskano dowody interakcji między estramustyną i białkami związanymi z mikrotubulami. Wykazano, że estramustyna reguluje czynność glikoproteiny P w opornych liniach komórkowych, co nasila wewnątrzkomórkową akumulację produktu oraz wzmaga działanie cytotoksyczne jednocześnie stosowanych leków cytotoksycznych. Ten potencjał regulacyjny może stanowić podstawę synergistycznego działania estramustyny i innych leków, takich jak paklitaksel, winblastyna, etopozyd oraz doksorubicyna, obserwowanego w komórkach ludzkich raka gruczołu krokowego in vitro. Hipotezę tę potwierdzają również dane wykazujące synergistyczne działanie estramustyny i etopozydu względem komórek raka gruczołu krokowego in vivo u szczurów. Obserwowano lepszą odpowiedź na leczenie estramustyną w połączeniu z winblastyną, etopozydem lub taksonem, w porównaniu z każdym z leków z osobna, bez nasilenia toksyczności.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Estracyt działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Estracyt?

Szukasz gdzie można kupić Estracyt?

Oto lista aptek i sklepów z Estracyt:

Cena Estracyt

Chcesz poznać szczegółowe ceny Estracyt?

Forum Estracyt

Lista pytań na forum o Estracyt:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Estracyt działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *