Debecylina skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Debecylina skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Debecylina skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Debecylina. Pamiętaj również sprawdzić ceny Debecylina bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Debecylina skutki uboczne? Napisz swój komentarz

Gdzie kupić Debecylina?

Szukasz gdzie można kupić Debecylina?

Oto lista aptek i sklepów z Debecylina:

Cena Debecylina

Chcesz poznać szczegółowe ceny Debecylina?

Forum Debecylina

Lista pytań na forum o Debecylina:

    Brak pytań na forum o Debecylina

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Debecylina skutki uboczne

Debecylina skutki uboczne:

Zaburzenia serca: zaburzenia rytmu serca, zatrzymanie pracy serca. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: neutropenia, eozynofilia, trombocytopenia, niedokrwistość hemolityczna, limfadenopatia. Zaburzenia układu nerwowego: ból głowy, pobudzenie, drżenie, senność, splątanie, zaburzenia snu, poprzeczne zapalenie rdzenia, śpiączka, omamy, uczucie lęku przed śmiercią (zespół Hoigne), neuropatia. Zaburzenia oka: nieostre widzenie, ślepota. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: zaburzenia oddychania aż do bezdechu, hipoksja. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, rzekomobłoniaste zapalenie jelit. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: pęcherz neurogenny, krwiomocz, nefropatia, niewydolność nerek, bolesny wzwód, impotencja, zwiększenie stężenia mocznika i kreatyniny w surowicy. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: obfite poty. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: zaburzenia stawowe, zapalenie okostnej, zaostrzenie zapalenia stawów, mioliza, rabdomioliza. Zaburzenia naczyniowe: spadek ciśnienia krwi. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: zakażenia drożdżakami z rodzaju Candida. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: ból, zaczerwienienie, podrażnienie w miejscu wstrzyknięcia; po wielokrotnych podaniach w ten sam mięsień może pojawić się zwłóknienie oraz atrofia. W przypadku wystąpienia którejś z niżej przedstawionych reakcji uczuleniowych należy natychmiast odstawić lek i zastosować odpowiednie leczenie. Zaburzenia układu immunologicznego: niekiedy objawy uczuleniowe mogą występować w postaci dreszczy, gorączki, bólów mięśniowych. Ostre reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny, objawy choroby posurowiczej, obrzęk naczynioruchowy, występują rzadko i dotyczą z reguły pacjentów uczulonych na wiele alergenów lub u których występuje astma oskrzelowa, nieżyt naczynioruchowy błony śluzowej nosa, pokrzywka. Reakcja Jarisch-Herxheimera – reakcja ta występuje na skutek bakteriolizy i objawia się gorączką, uczuciem ogólnego rozbicia oraz bólem głowy. Najczęściej występuje podczas leczenia wczesnej kiły. Pojawienie się powyżej opisanych objawów w leczeniu wczesnej kiły nie stanowi zagrożenia. U pacjentów w późnym stadium choroby ze zmianami narządowymi reakcja Jarisch-Hencheimera występuje bardzo rzadko, ale pojawienie się jej w tym stadium może spowodować zaostrzenie choroby i w konsekwencji przyczynić się do ciężkich powikłań. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: pokrzywka, świąd, rumień, uogólnione zapalenie skóry. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: przemijające zwiększenie aktywności fosfatazy alkalicznej i aminotransferaz.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Debecylina skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Debecylina skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *