coaxil a alkohol

Informacje o Coaxil a alkohol

Coaxil a alkohol:

Rzadko występują: bóle brzucha, bóle nadbrzusza, uczucie suchości błony śluzowej jamy ustnej, jadłowstręt, nudności, wymioty, zaparcia, wzdęcia. bezsenność, senność, koszmary nocne, osłabienie. tachykardia, skurcze dodatkowe, bóle w okolicy serca. zawroty głowy, bóle głowy, omdlenie, drżenia, uderzenia gorąca. trudności w oddychaniu, uczucie ściśniętego gardła. bóle mięśniowe, bóle pleców. nadużywanie, uzależnienie, w szczególności u osób w wieku poniżej 50 lat z wywiadem świadczącym o uzależnieniu od leków lub alkoholu. Podczas leczenia tianeptyną i we wczesnym okresie po jej odstawieniu były raportowane przypadki myśli lub zachowań samobójczych.
Depresja jest związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia myśli samobójczych, samookaleczenia oraz samobójstwa. Ryzyko to utrzymuje się do czasu uzyskania pełnej remisji. Ponieważ poprawa może nie nastąpić w ciągu kilku pierwszych tygodni leczenia lub dłużej, pacjentów należy poddać ścisłej obserwacji do czasu wystąpienia poprawy. Z doświadczeń klinicznych wynika, że ryzyko samobójstwa może zwiększyć się we wczesnym etapie powrotu do zdrowia. Pacjenci z zachowaniami samobójczymi w wywiadzie lub pacjenci przejawiający przed rozpoczęciem leczenia znacznego stopnia skłonności samobójcze, należą do grupy zwiększonego ryzyka wystąpienia myśli samobójczych lub prób samobójczych i należy ich poddać ścisłej obserwacji w trakcie leczenia. Metaanaliza kontrolowanych placebo badań klinicznych nad lekami przeciwdepresyjnymi, stosowanymi u dorosłych pacjentów z zaburzeniami psychicznymi, wykazała zwiększone (w porównaniu do placebo) ryzyko zachowań samobójczych u pacjentów w wieku poniżej 25 lat, stosujących leki przeciwdepresyjne. W trakcie leczenia, zwłaszcza na początku terapii i w przypadku zmiany dawki, należy ściśle obserwować pacjentów, szczególnie z grupy podwyższonego ryzyka. Pacjentów (oraz ich opiekunów) należy uprzedzić o konieczności zwrócenia uwagi na każdy objaw klinicznego nasilenia choroby, wystąpienie zachowań lub myśli samobójczych oraz nietypowych zmian w zachowaniu, a w razie ich wystąpienia, o konieczności niezwłocznego zwrócenia się do lekarza. Należy uważnie obserwować pacjentów, u których istnieje ryzyko samobójstwa, zwłaszcza na początku terapii. Gdy konieczne jest znieczulenie ogólne, należy powiadomić lekarza anestezjologa o stosowaniu tianeptyny. Lek odstawić na 24-48 h przed planowaną operacją. W przypadkach zabiegów nagłych, należy uważnie obserwować pacjenta w okresie pooperacyjnym. Leku nie należy odstawiać nagle. Dawkę należy zmniejszać stopniowo przez 7-14 dni. W przypadku występowania uzależnienia od leków lub alkoholu w wywiadzie, należy zachować szczególną ostrożność w celu uniknięcia zwiększania dawki. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Preparat zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować tego produktu leczniczego.
Zalecaną dawką jest 1 tabl. 3x/dobę (rano, w środku dnia i wieczorem), przed posiłkami. Nie jest konieczna modyfikacja dawkowania u pacjentów z uzależnieniem alkoholowym z lub bez marskości wątroby. U osób w wieku powyżej 70 lat lub u pacjentów z niewydolnością nerek dawkę należy zmniejszyć do 2 tabl./dobę.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Coaxil a alkohol, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Coaxil


Sprawdź komentarze opinie o Coaxil:


Ocena średnia Coaxil:

Coaxil otrzymał ocenę średnią: 3,1
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 73 opinii

Gdzie kupić Coaxil?

Szukasz gdzie można kupić Coaxil?

Oto lista aptek i sklepów z Coaxil:

Forum Coaxil

Lista pytań na forum o Coaxil:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“coaxil a alkohol” - 5 komentarze

 1. coaxil a alkohol #

  Piję tylko piwo, do 4 dziennie i nie było jakichkolwiek ubocznych skutków ani zmiany skuteczności leku. Oczywiście nie polecam ani nie zachęcam do eksperymentów.

 2. coaxil a alkohol #

  Potwierdzam: suchość w gardle i zaparcia. Wypicie 2-3 lampek wina nie wpływa na samopoczucie, ani na działanie leku.

 3. coaxil a alkohol #

  W połączeniu z alkoholem bardzo usypia, już po pierwszym piwie człowiek się czuje odłączony, podobne działanie jak hydroksyzyna, dalsze picie tylko potęguje zamulenie, aż człowiek usypia na siedząco, prócz tego nie zauważyłem skutków ubocznych, lek nie przestaje działać ale też nie powinno się do niego chlać dużo bo na kacu coaxil potęguje dyskomfort psychiczny i odczuwa się lęk i kołatanie serca

 4. coaxil a alkohol #

  absolutnie nie mieszać z alkoholem! po paru tzw. „studenckich” imprezach złapałem podrażnienia żołądka i skończyło sie na lekkim krwawieniu (miałem gastroskopie)

 5. coaxil a alkohol #

  nic się nie dzieje, można śmiało pic alkohol tzn piwo ile sie chce :-) wódki ani mocniejszych trunków nie próbowałam.

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o coaxil a alkohol