Chlorsuccillin skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Chlorsuccillin skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Chlorsuccillin skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Chlorsuccillin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Chlorsuccillin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Chlorsuccillin skutki uboczne

Chlorsuccillin skutki uboczne:

Zaburzenia serca: duże dawki, zwłaszcza powtarzane, mogą spowodować niebezpieczną bradykardię oraz nagle obniżenie ciśnienia tętniczego krwi. Bradykardii można zapobiec, podając wcześniej atropinę, Depolaryzacyjny mechanizm działania suksametoniowego chlorku powoduje gwałtowne i znaczne przemieszczenie się jonów potasu (K) z komórek mięśniowych do surowicy krwi. Jest to szczególnie groźne w stanach istniejącej już hiperkaliemii (oparzenia, rozlegle uszkodzenia mięśni, ciężkie zakażenia). Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: powtarzanie wstrzyknięć dużych dawek suksametoniowego chlorku może też spowodować wystąpienie bloku 11 fazy, któremu towarzyszą zwykle krótkotrwale drżenia pęczkowe mięśni, zwłaszcza w obrębie twarzy, szyi i kończyn. Bezpośrednio po podaniu produktu leczniczego może wystąpić uogólnione napięcie mięśni szkieletowych, co może wywołać hipertermię złośliwą. Tym zjawiskom można zapobiegać podając przed wstrzyknięciem suksametoniowego chlorku matą dawkę środków zwiotczających z grupy niedepolaryzujących, np. tubokurarynę. Zaburzenia oka: krótkotrwale zwiększenie ciśnienia śródgałkowego. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: skurcz oskrzeli. Zaburzenia żołądka i jelit: nasilone wydzielanie śliny. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje anafilaktyczne.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Chlorsuccillin skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Chlorsuccillin?

Szukasz gdzie można kupić Chlorsuccillin?

Oto lista aptek i sklepów z Chlorsuccillin:

Cena Chlorsuccillin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Chlorsuccillin?

Forum Chlorsuccillin

Lista pytań na forum o Chlorsuccillin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Chlorsuccillin skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *