Ceuronex dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ceuronex dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ceuronex dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ceuronex. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ceuronex bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Ceuronex dawkowanie

Ceuronex dawkowanie:

Zalecane jest indywidualne dobieranie dawki zależnie od skuteczności i tolerancji leku. Ropinirol należy przyjmować 3x/dobę, najlepiej w czasie spożywania posiłku, w celu poprawienia tolerancji leku w przewodzie pokarmowym. Dawka początkowa wynosi 0,25 mg 3x/dobę przez 1. tydz. leczenia. Następnie dawkę można zwiększać o 0,25 mg 3x/dobę, zgodnie ze schematem (dawka pojedyncza/całkowita dawka dobowa): tydz. 1: 0,25 mg/0,75 mg; tydz. 2: 0,5 mg/1,5 mg; tydz. 3: 0,75 mg/2,25 mg; tydz. 4: 1,0 mg/3,0 mg. Po początkowym okresie zwiększania dawek można dalej zwiększać dawki, co tydz. o 0,5-1 mg 3x/dobę (1,5-3 mg/dobę). Reakcja na leczenie może być widoczna podczas stosowania dawek leku 3-9 mg/dobę. Jeśli nie osiągnięto wystarczającej kontroli objawów, dawkę ropinirolu można zwiększyć aż do 24 mg/dobę. Stosowanie dawek powyżej 24 mg/dobę nie było badane. Gdy ropinirol podaje się w ramach leczenia uzupełniającego w skojarzeniu z lewodopą, równocześnie stosowaną dawkę lewodopy można stopniowo zmniejszać o około 20%. W przypadku zmiany leczenia ze stosowania innego leku z grupy agonistów dopaminy na leczenie ropinirolem należy zastosować się do zaleceń producenta dotyczących sposobu odstawiania danego leku przed wprowadzeniem ropinirolu. Rropinirol należy koniecznie odstawiać stopniowo, poprzez zmniejszanie liczby podawanych w ciągu doby dawek leku w ciągu 1 tyg. U pacjentów w wieku powyżej 65 lat klirens ropinirolu jest zmniejszony. Zwiększanie dawek ropinirolu powinno być stopniowe, zależnie od reakcji na leczenie. U pacjentów z chorobą Parkinsona z łagodną lub umiarkowaną niewydolnością nerek (klirens kreatyniny 30-50 ml/min) nie obserwowano zmiany klirensu ropinirolu, nie ma zatem potrzeby dostosowywania dawek leku w tej populacji pacjentów. Nie zaleca się stosowania ropinirolu u dzieci poniżej 18 lat ze względu na brak danych dotyczących jego skuteczności i bezpieczeństwa.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ceuronex dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Ceuronex?

Szukasz gdzie można kupić Ceuronex?

Oto lista aptek i sklepów z Ceuronex:

Cena Ceuronex

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ceuronex?

Forum Ceuronex

Lista pytań na forum o Ceuronex:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ceuronex dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *