Celiprolol Vitabalans w ciąży, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Celiprolol Vitabalans w ciąży.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Celiprolol Vitabalans w ciąży i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Celiprolol. Pamiętaj również sprawdzić ceny Celiprolol bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Celiprolol Vitabalans w ciąży

Celiprolol Vitabalans w ciąży:

Brak danych klinicznych dotyczących ekspozycji ciężarnych na działanie celiprololu. Badania na zwierzętach nie wskazują bezpośredniego lub pośredniego szkodliwego wpływu na ciążę, rozwój płodu, poród lub rozwój pourodzeniowy. Należy zachować ostrożność stosując lek u kobiet ciężarnych. Wpływ celiprololu na przepływ krwi w łożysku nie jest znany. Inne β-blokery zmniejszają krążenie łożyskowe co może powodować śmierć płodu i przedwczesny poród. W okresie płodowym i u noworodków mogą również wystąpić działania niepożądane (szczególnie hipoglikemia i bradykardia). Zwiększa to ryzyko wystąpienia powikłań ze strony serca i układu oddechowego u noworodków oraz w okresie pourodzeniowym. Większość β-blokerów przenika do mleka matki, chociaż w różnym stopniu. Stosowanie leku podczas karmienia piersią nie jest zalecane, ponieważ dostępne informacje na temat przenikania celiprololu do mleka matki nie są wystarczające.

Ciąża – trymestr 2 – Kategoria B
Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu.

Ciąża – trymestr 3 – Kategoria B
Badania na zwierzętach nie wskazują na istnienie ryzyka dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną u ludzi, lub badania na zwierzętach wykazały działanie niepożądane na płód, ale badania w grupie kobiet ciężarnych nie potwierdziły istnienia ryzyka dla płodu.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Celiprolol Vitabalans w ciąży, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Celiprolol

Sprawdź komentarze opinie o Celiprolol:

Gdzie kupić Celiprolol?

Szukasz gdzie można kupić Celiprolol?

Oto lista aptek i sklepów z Celiprolol:

Cena Celiprolol

Chcesz poznać szczegółowe ceny Celiprolol?

Forum Celiprolol

Lista pytań na forum o Celiprolol:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Celiprolol Vitabalans w ciąży.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *