Celestone dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Celestone dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Celestone dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Celestone. Pamiętaj również sprawdzić ceny Celestone bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Celestone dawkowanie

Celestone dawkowanie:

Dawkę leku ustala się indywidualnie zależnie od rodzaju choroby, jej nasilenia i uzyskanej reakcji na lek. U dorosłych początkowa dawka preparatu wynosi do 8 mg betametazonu na dobę. Jeżeli po odpowiednim okresie podawania ustalonej dawki początkowej nie następuje zadowalająca reakcja na leczenie, podawanie preparatu należy przerwać i zastosować inne odpowiednie leczenie. U dzieci początkowa dawka dobowa betametazonu wynosi od 0,02 do 0,125 mg/kg mc. Dawkowanie u niemowląt i dzieci tak jak i w przypadku osób dorosłych zależy od rodzaju schorzenia i jego nasilenia. W nagłych wypadkach zalecane jest podawanie dożylne preparatu. Preparat może być podawany we wlewie kroplowym po rozcieńczeniu 0,9 % roztworem chlorku sodu lub 5 % roztworem glukozy. Preparat należy dodać do kroplówki tuż przed jej podłączeniem. Niezużyty roztwór należy natychmiast umieścić w lodówce i wykorzystać w ciągu 24 h. Po uzyskaniu poprawy, dawkowanie podtrzymujące należy ustalić zmniejszając stopniowo dawkę wstępną, aż do najmniejszej skutecznej dawki. Dawkowanie w następujących schorzeniach. Wstrząs: wspomagająco preparat można podawać w dawce odpowiadającej 3 mg betametazonu. Jeśli stan wstrząsu będzie się utrzymywał, dawkę można powtarzać co 4-6 h. Podawanie dużej dawki kortykosteroidów należy wstrzymać natychmiast po stabilizacji stanu pacjenta. Obrzęk mózgu: poprawa może nastąpić w ciągu kilku godz. po podaniu preparatu w dawce odpowiadającej 2-4 mg betametazonu. Pacjenci w stanie śpiączki mogą otrzymywać dawki 2-4 mg 4x/dobę. Schorzenia układu ruchu: zalecane dawki zależą od rozmiaru stawu i miejsca podawania leku: duże stawy (staw biodrowy) 2-4 mg. Małe stawy 0,8-2 mg. Kaletka maziowa 2-3 mg. Pochewka ścięgna 0,4-1 mg. Tkanki miękkie 2-6 m. Ganglion 1-2 mg. W zapobieganiu zespołowi zaburzeń oddychania (chorobie błon szklistych) u wcześniaków: jeśli konieczne jest wywołanie porodu przed 32 tyg. ciąży lub gdy samoistny przedwczesny poród w tym okresie ciąży jest nieuchronny, preparat (w dawce odpowiadającej 4-6 mg betametazonu) należy podawać domięśniowo co 12 h przez 24-48 h (2 do 4 dawek). Zaleca się podawanie preparatu od 48 do 72 h przed spodziewanym porodem. Odczyny poprzetoczeniowe: w zapobieganiu odczynom poprzetoczeniowym należy podać dożylnie 1 ml lub 2 ml preparatu (4 lub 8 mg betametazonu) tuż przed przetoczeniem krwi. Preparatu nie należy mieszać z przetaczaną krwią. Przy powtarzaniu przetoczeń krwi, w razie potrzeby tę samą dawkę można podać przed każdą transfuzją, nie przekraczając 4 dawek na dobę.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Celestone dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Celestone?

Szukasz gdzie można kupić Celestone?

Oto lista aptek i sklepów z Celestone:

Cena Celestone

Chcesz poznać szczegółowe ceny Celestone?

Forum Celestone

Lista pytań na forum o Celestone:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Celestone dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *