Celebrex™ działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Celebrex™ działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Celebrex™ działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Celebrex™. Pamiętaj również sprawdzić ceny Celebrex™ bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Celebrex™ działanie i stosowanie

Celebrex™ działanie i stosowanie:

Specyficzny inhibitor cyklooksygenazy-2 (COX2). Cyklooksygenaza wpływa na powstawanie prostaglandyn, zidentyfikowano dwie izoformy: COX1 i COX2. COX2 jest izoformą enzymu indukowaną przez czynniki powodujące zapalenie i uważa się, że głównie ona powoduje syntezę prostanoidowych mediatorów bólu, zapalenia i gorączki. Prawdopodobnie COX2 wpływa na proces owulacji, implantacji i zamknięcia przewodu tętniczego, a także reguluje czynność nerek i ośrodkowego układu nerwowego (indukcja gorączki, percepcja bólu, funkcje poznawcze). Może też wpływać na proces gojenia wrzodu. Wykryto COX2 w tkankach otaczających wrzód żołądka u ludzi, ale nie jest ustalony mechanizm wpływu COX2 na gojenie owrzodzenia. Celekoksib jest dobrze wchłaniany, maks. stężenie występuje w surowicy po ok. 2-3 h. Główne metabolity celekoksibu obecne w układzie krążenia nie hamują COX1 i COX2. Celekoksib jest metabolizowany w wątrobie poprzez hydroksylację, oksydację i w pewnym stopniu, glukuronidację (faza 1 metabolizmu jest głównie katalizowana przez CYP2C9).Wydalane są głównie metabolity celekoksibu, 0,5 wynosi 8-12 h.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Celebrex™ działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Celebrex™?

Szukasz gdzie można kupić Celebrex™?

Oto lista aptek i sklepów z Celebrex™:

Cena Celebrex™

Chcesz poznać szczegółowe ceny Celebrex™?

Forum Celebrex™

Lista pytań na forum o Celebrex™:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Celebrex™ działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *