Cefuroxime Actavis skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cefuroxime Actavis skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cefuroxime Actavis skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cefuroxime. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cefuroxime bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cefuroxime Actavis skutki uboczne

Cefuroxime Actavis skutki uboczne:

W zależności od dawki i czasu trwania leczenia spodziewane jest wystąpienie u ok. 3% wszystkich leczonych pacjentów jednego lub więcej z niżej wymienionych działań niepożądanych. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: (rzadko) rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do nadkażeń wywołanych przez niewrażliwe drobnoustroje, np. Candida, enterokoki i Clostridium difficile. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: (niezbyt często) eozynofilia, leukopenia, neutropenia, trombocytopenia: (rzadko) zmniejszone stężenie hemoglobiny, agranulocytoza: (bardzo rzadko) niedokrwistość hemolityczna. Zaburzenia układu immunologicznego: (rzadko) zespół choroby posurowiczej; (bardzo rzadko) anafilaksja; (nieznana) obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia układu nerwowego: (niezbyt często) ból głowy, zawroty głowy; (bardzo rzadko) zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, niepokój ruchowy, nerwowość, splątanie. Zaburzenia żołądka i jelit: (często) zaburzenia żołądkowo-jelitowe, takie jak: biegunka, nudności i wymioty. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (niezbyt często) przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (AspAT, AlAT i LDH) oraz stężenia bilirubiny w surowicy; (bardzo rzadko) żółtaczka. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (często) wysypki skórne, pokrzywka, świąd; (rzadko) rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona i martwica toksyczno-rozpływna naskórka. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: (często) zwiększenie stężenia kreatyniny i mocznika w surowicy, szczególnie u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek; (niezbyt często) ostre śródmiąższowe zapalenie nerek, nefrotoksyczność, ostra martwica kanalików nerkowych występowała po spożyciu zbyt dużych dawek oraz u pacjentów w podeszłym wieku lub pacjentów z uprzednio występującymi zaburzeniami czynności nerek. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (często) ból w miejscu wstrzyknięcia domięśniowego, zakrzepowe zapalenie żył i ból po wstrzyknięciu dożylnym, po szybkim wstrzyknięciu dożylnym mogą wystąpić uczucie gorąca lub nudności; (rzadko) gorączka polekowa. Badania diagnostyczne: (nieznana) w trakcie stosowania cefuroksymu może występować fałszywie dodatni wynik testu Coombsa, co może zaburzać wyniki prób krzyżowych krwi.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cefuroxime Actavis skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cefuroxime

Sprawdź komentarze opinie o Cefuroxime:

Gdzie kupić Cefuroxime?

Szukasz gdzie można kupić Cefuroxime?

Oto lista aptek i sklepów z Cefuroxime:

Cena Cefuroxime

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cefuroxime?

Forum Cefuroxime

Lista pytań na forum o Cefuroxime:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cefuroxime Actavis skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *