Cefuroxime Actavis dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cefuroxime Actavis dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cefuroxime Actavis dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cefuroxime. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cefuroxime bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cefuroxime Actavis dawkowanie

Cefuroxime Actavis dawkowanie:

Zazwyczaj stosowane dawkowanie u młodzieży (12-17 lat), dorosłych i pacjentów w podeszłym wieku. 1,5-6 g/dobę. W większości zakażeń wystarczającą dawką jest 750 mg co 8 h. W cięższych zakażeniach dawkę należy zwiększyć do 1,5 g co 8 h, podawaną w postaci wstrzyknięcia dożylnego. W razie konieczności częstotliwość podawania dawek można zwiększyć co 6 h, do całkowitej dawki dobowej wynoszącej 6 g. Profilaktyka. Zazwyczaj stosowana dawka to 1500 mg (1,5 g), podawana dożylnie z wprowadzeniem znieczulenia w zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej i ortopedycznych, ale można ją również uzupełnić dwiema 750 mg dawkami podanymi domięśniowo 8 h i 16 h później. W operacjach mięśnia sercowego zazwyczaj stosowana dawka to 1500 mg (1,5 g), podana dożylnie z wprowadzeniem znieczulenia, a następnie podaje się domięśniowo dawki 750 mg 3x/dobę przez kolejne 24-48 h. Zaburzenia czynności nerek u młodzieży, dorosłych i pacjentów w podeszłym wieku. Nie ma konieczności zmniejszania dawki, jeżeli CrCl wynosi powyżej 20 ml/min. Zalecana dawka podtrzymująca w zaburzeniach czynności nerek jest następująca: CrCl >20 ml/min: standardowa dawka; CrCl 10-20 ml/min: 750 mg 2x/dobę; CrCl Cl wynosi Wcześniaki (urodzone przed 36. tyg. ciąży) oraz noworodki urodzone w terminie (w wieku do 27 dni). Nie zaleca się stosowania cefuroksymu w tych grupach wiekowych z uwagi na niewystarczające dane dotyczące bezpieczeństwa stosowania i skuteczności. W pierwszych tyg. życia T0,5 cefuroksymu w surowicy może być 3-5 razy dłuższy niż u pacjentów dorosłych. Niemowlęta, małe dzieci (w wieku od 28 dni do 23 m-cy) i dzieci (2-11 lat). Zalecana dawka wynosi 30-100 mg/kg mc./dobę, podawana w 3-4 dawkach podzielonych. Większość zakażeń reaguje na dawkę 60 mg/kg mc./dobę. Niemowlęta, małe dzieci (w wieku od 28 dni do 23 m-cy) i dzieci (2-11 lat) z zaburzeniami czynności nerek. Nie ma wystarczających danych dotyczących stosowania cefuroksymu u dzieci z niewydolnością nerek, dlatego też stosowanie u tych pacjentów nie jest zalecane.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cefuroxime Actavis dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cefuroxime

Sprawdź komentarze opinie o Cefuroxime:

Gdzie kupić Cefuroxime?

Szukasz gdzie można kupić Cefuroxime?

Oto lista aptek i sklepów z Cefuroxime:

Cena Cefuroxime

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cefuroxime?

Forum Cefuroxime

Lista pytań na forum o Cefuroxime:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cefuroxime Actavis dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *