Cefuroxim-MIP 1500 mg skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cefuroxim-MIP 1500 mg skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cefuroxim-MIP 1500 mg skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cefuroxim-MIP. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cefuroxim-MIP bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cefuroxim-MIP 1500 mg skutki uboczne

Cefuroxim-MIP 1500 mg skutki uboczne:

Kategorie częstości przypisane poniższym działaniom niepożądanym są jedynie przybliżone, jako że dla większości działań brak odpowiednich danych do wyliczenia częstości. Ponadto częstość działań niepożądanych, związanych ze stosowaniem cefuroksymu sodu może się różnić w zależności od wskazania. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: (rzadko) rozwój kandydozy podczas przedłużonego stosowania. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: (często) neutropenia, eozynofilia; (niezbyt często) leukopenia, zmniejszone stężenie hemoglobiny, dodatni odczyn Coombs’a; (rzadko) trombocytopenia; (bardzo rzadko) niedokrwistość hemolityczna. Cefalosporyny, jako grupa leków, wykazują skłonność do przylegania do powierzchni błonowej krwinek czerwonych i reagowania z przeciwciałami skierowanymi przeciwko lekom, powodując wystąpienie dodatniego odczynu Coombs’a (który może wpływać na próbę krzyżową krwi) i powodować bardzo rzadko niedokrwistość hemolityczną. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości, w tym: (niezbyt często) wysypka skórna, pokrzywka i świąd; (rzadko) gorączka polekowa; (bardzo rzadko) śródmiąższowe zapalenie nerek, anafilaksja, zapalenie naczyń skóry. Zaburzenia żołądka i jelit: (niezbyt często) zaburzenia żołądkowo-jelitowe; (bardzo rzadko) rzekomobłoniaste zapalenie jelit. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (często) przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; (niezbyt często) przemijające zwiększenie stężenia bilirubiny. Przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny zdarza się szczególnie u pacjentów z uprzednio występującymi chorobami wątroby, ale nie ma dowodów na występowanie uszkodzeń wątroby. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (bardzo rzadko) rumień wielopostaciowy, martwica toksyczno-rozpływna naskórka i zespół Stevens-Johnsona. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: (bardzo rzadko) zwiększenie stężenia kreatyniny w surowicy krwi, zwiększenie stężenia azotu mocznikowego krwi i zmniejszenie klirensu kreatyniny. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (często) reakcje w miejscu wstrzyknięcia, w tym ból i zakrzepowe zapalenie żył. Ból w miejscu wstrzyknięcia domięśniowego jest bardziej prawdopodobny po podaniu większych dawek. Jednakże jest mało prawdopodobne, aby było konieczne przerwanie leczenia z tego powodu.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cefuroxim-MIP 1500 mg skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cefuroxim-MIP

Sprawdź komentarze opinie o Cefuroxim-MIP:

Gdzie kupić Cefuroxim-MIP?

Szukasz gdzie można kupić Cefuroxim-MIP?

Oto lista aptek i sklepów z Cefuroxim-MIP:

Cena Cefuroxim-MIP

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cefuroxim-MIP?

Forum Cefuroxim-MIP

Lista pytań na forum o Cefuroxim-MIP:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cefuroxim-MIP 1500 mg skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *