Cefuroxim-MIP 1500 mg dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cefuroxim-MIP 1500 mg dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cefuroxim-MIP 1500 mg dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cefuroxim-MIP. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cefuroxim-MIP bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cefuroxim-MIP 1500 mg dawkowanie

Cefuroxim-MIP 1500 mg dawkowanie:

Dorośli. W większości zakażeń podaje się domięśniowo lub dożylnie 750 mg 3x/dobę. W ciężkich zakażeniach dawkę tę należy zwiększyć do 1,5 g dożylnie 3x/dobę. W razie konieczności można zwiększyć częstość podawania dawki leku do 4x/dobę (co 6 h), aż do maks. dawki dobowej, tj. do 3 g w przypadku podawania domięśniowego i do 6 g w przypadku podawania dożylnego. Cefuroksym może być również podawany w postaci doustnej w leczeniu podtrzymującym, gdy istnieją kliniczne wskazania do zmiany drogi podawania leku z parenteralnej na doustną. Niemowlęta i dzieci. Dawka 30-100 mg/kg mc./dobę podawana w 3-4 dawkach podzielonych. W większości zakażeń zaleca się dawkę 60 mg/kg mc./dobę. Noworodki. Dawka 30-100 mg/kg mc./dobę podawana w 2-3 dawkach podzielonych. Rzeżączka. 1,5 g w dawce jednorazowej (dawkę tą można podać jako dwa wstrzyknięcia domięśniowe po 750 mg w różne miejsca, np. w dwa pośladki). Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Produkt może być stosowany wyłącznie do leczenia zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych spowodowanego wrażliwymi szczepami bakterii. Dorośli: dożylnie 3 g co 8 h. Niemowlęta i dzieci: dożylnie 200-240 mg/kg mc./dobę podane w 3-4 dawkach podzielonych. Jeśli nastąpiła poprawa kliniczna, dawkę można zmniejszyć po 3 dniach do 100 mg/kg mc./dobę. Noworodki: dożylnie 100 mg/kg mc./dobę. Jeśli jest to wskazane klinicznie, dawkę można zmniejszyć do 50 mg/kg mc./dobę. Profilaktyka. Dożylnie 1,5 g dożylnie podczas wprowadzania do znieczulenia przed zabiegami operacyjnymi w obrębie jamy brzusznej, miednicy i zabiegami ortopedycznymi. Następnie można podać domięśniowo dwie dawki po 750 mg po 8 i 16 h. W operacjach serca, płuc, przełyku i operacjach naczyniowych stosuje się 1,5 g cefuroksymu dożylnie podczas wprowadzania do znieczulenia, a następnie 750 mg domięśniowo 3x/dobę przez okres 24-48 h. Podczas operacji całkowitego wszczepienia stawu można przed dodaniem ciekłego monomeru zmieszać na sucho 1,5 g cefuroksymu w proszku z każdym opakowaniem cementu – polimeru metakrylanu metylu. Terapia sekwencyjna. W niektórych zakażeniach cefuroksym początkowo podaje się domięśniowo lub dożylnie, a następnie leczenie kontynuuje się podając doustne postaci cefuroksymu. Czas trwania leczenia parenteralnego i doustnego zależy od nasilenia zakażenia i od stanu klinicznego pacjenta. Zewnątrzszpitalne zapalenie płuc – 1,5 g 2-3x/dobę (dożylnie) przez 48-72 h, a następnie cefuroksym doustnie w dawce 500 mg co 12 h przez 7-10 dni. Bakteryjne zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli – 750 mg 2-3x/dobę (domięśniowo lub dożylnie) przez 48-72 h, a następnie cefuroksym doustnie w dawce 500 mg co 12 h przez 5-10 dni. Niewydolność nerek. Cefuroksym jest wydalany przez nerki. Dlatego też zaleca się zmniejszenie dawki produktu u pacjentów z niewydolnością nerek. Nie jest jednak konieczne zmniejszenie dawki cefuroksymu u pacjentów, u których CrCl wynosi >20 ml/min. U dorosłych, gdy CrCl wynosi 10-20 ml/min, podaje się 750 mg cefuroksymu 2x/dobę, a gdy CrCl

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cefuroxim-MIP 1500 mg dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cefuroxim-MIP

Sprawdź komentarze opinie o Cefuroxim-MIP:

Gdzie kupić Cefuroxim-MIP?

Szukasz gdzie można kupić Cefuroxim-MIP?

Oto lista aptek i sklepów z Cefuroxim-MIP:

Cena Cefuroxim-MIP

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cefuroxim-MIP?

Forum Cefuroxim-MIP

Lista pytań na forum o Cefuroxim-MIP:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cefuroxim-MIP 1500 mg dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *