Ceftriaxon-MIP i.v. 2 g działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ceftriaxon-MIP i.v. 2 g działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ceftriaxon-MIP i.v. 2 g działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ceftriaxon-MIP. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ceftriaxon-MIP bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Ceftriaxon-MIP i.v. 2 g działanie i stosowanie

Ceftriaxon-MIP i.v. 2 g działanie i stosowanie:

Antybiotyk β-laktamowy, cefalosporyna III generacji. Działa silnie bakteriobójczo w wyniku hamowania syntezy ściany komórkowej bakterii m.in. na pałeczki Enterobacteriaceae (z wyjątkiem szczepów wytwarzających β-laktamazy o rozszerzonym spektrum substratowym – ESBL), Neisseria gonorrhoeae, N. meningitidis, Haemophilus influenzae, H. parainfluenzae, Borrelia burgdorferi, Streptococcus spp., a także na Staphylococcus spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp. Zmienną wrażliwość wykazuje Staphylococcus aureus, Clostridium spp, Enterobacter spp. Ceftriakson nie działa na oporne na meticylinę szczepy Staphylococcus spp., Enterococcus spp., Listeria monocytogenes, Acinetobacter spp., bakterie atypowe. Stężenie terapeutyczne w tkankach utrzymuje się do 24 h. Wiązanie z białkami osocza wynosi 85-95%. Przenika m.in. do kości, płuc, mięśnia sercowego żółci, płynu maziowego, mózgowo-rdzeniowego, opłucnowego, przez barierę łożyska i do mleka matki. Nie jest metabolizowany w wątrobie. Jest wydalany w postaci niezmienionej z moczem (50-60%) oraz z żółcią (40-50%). T0,5 we krwi wynosi około 8 h.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ceftriaxon-MIP i.v. 2 g działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Ceftriaxon-MIP

Sprawdź komentarze opinie o Ceftriaxon-MIP:

Gdzie kupić Ceftriaxon-MIP?

Szukasz gdzie można kupić Ceftriaxon-MIP?

Oto lista aptek i sklepów z Ceftriaxon-MIP:

Cena Ceftriaxon-MIP

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ceftriaxon-MIP?

Forum Ceftriaxon-MIP

Lista pytań na forum o Ceftriaxon-MIP:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ceftriaxon-MIP i.v. 2 g działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *