Ceftazidime Kabi w ciąży, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Ceftazidime Kabi w ciąży.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Ceftazidime Kabi w ciąży i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Ceftazidime. Pamiętaj również sprawdzić ceny Ceftazidime bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Ceftazidime Kabi w ciąży

Ceftazidime Kabi w ciąży:

Istnieją jedynie ograniczone dane dotyczące stosowania ceftazydymu u kobiet w ciąży. Badania na zwierzętach nie wskazują bezpośredniego lub pośredniego niekorzystnego wpływu produktu na ciążę, rozwój embrionalny i/lub płodowy, poród lub rozwój po urodzeniu. Ceftazydym można stosować u kobiet ciężarnych jedynie wtedy, gdy korzyść przeważa ryzyko. Ceftazydym przenika w niewielkich ilościach do mleka kobiecego, jednak zwykle nie wywiera niekorzystnego wpływu na niemowlę karmione piersią, jeśli stosuje się go w dawkach terapeutycznych. Ceftazydym można stosować w trakcie karmienia piersią.

Ciąża i laktacja
Kobietom w okresie rozrodczymnależy zalecać zapobieganie ciąży podczas leczenia kapecytabiną. Gdy pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia kapecytabiną, musi zostać poinformowana o zagrożeniu dla płodu. Podczas leczenia należy stosować skuteczne metody antykoncepcji. Nie prowadzono badań nad stosowaniemkapecytabiny u kobiet w ciąży; jednakże należy przyjąć, że kapecytabina podawana u kobiet w ciąży może powodować uszkodzenie płodu.Wbadaniach toksyczności reprodukcyjnej prowadzonych na zwierzętach, kapecytabina działała teratogennie i powodowała śmierć zarodków. Skutki te przypisuje się pochodnymfluoropirymidynowym. Kapecytabiny nie należy stosować w czasie ciąży Nie wiadomo czy kapecytabina przenika do mleka ludzkiego. U karmiących myszy stwierdzono znaczące ilości kapecytabiny i jej metabolitów w mleku. Zaleca się przerwanie karmienia w okresie leczenia kapecytabiną. Brak danych dotyczących wpływu produktu leczniczego na płodność. Badania rejestracyjne produktu leczniczego dopuszczały udział kobiet w wieku rozrodczym i mężczyzn jedynie w przypadku wyrażenia przez nich zgody na stosowanie zaproponowanych metod antykoncepcji w czasie trwania badań oraz w wymaganym okresie czasu po zakończeniu badań. Podczas badań na zwierzętach obserwowano zmiany płodności.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Ceftazidime Kabi w ciąży, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Ceftazidime?

Szukasz gdzie można kupić Ceftazidime?

Oto lista aptek i sklepów z Ceftazidime:

Cena Ceftazidime

Chcesz poznać szczegółowe ceny Ceftazidime?

Forum Ceftazidime

Lista pytań na forum o Ceftazidime:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Ceftazidime Kabi w ciąży.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *