Cefaleksyna TZF skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cefaleksyna TZF skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cefaleksyna TZF skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cefaleksyna. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cefaleksyna bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cefaleksyna TZF skutki uboczne

Cefaleksyna TZF skutki uboczne:

Działania niepożądane po podaniu występują rzadko i z reguły są lekkie i przemijające. Badania diagnostyczne: (rzadko) nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby, fałszywie dodatni wynik testu Coombsa po transfuzjologicznych testach zgodności grupowej lub u noworodków matek, które przed porodem otrzymały antybiotyk z grupy cefalosporyn (odczyn polekowy). Zaburzenia krwi i układu chłonnego: eozynofilia, neutropenia, trombocytopenia, niedokrwistość hemolityczna. Zaburzenia układu nerwowego: zawroty i ból głowy, omamy. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, niestrawność, biegunka, bóle w nadbrzuszu, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy. Rzadko, biegunki są na tyle nasilone, by było konieczne odstawienie antybiotyku. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: śródmiąższowe zapalenie nerek – ustępuje po odstawieniu leku. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: świąd w okolicy odbytu i narządów płciowych, kandydoza narządów płciowych, zapalenie pochwy, upławy. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: zmęczenie. Zaburzenia układu immunologicznego: obrzęk naczynioruchowy, rekacje anafilaktyczne są bardzo rzadko opisywane. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypka, pokrzywka, rzadko rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka. Reakcje alergiczne najczęściej pojawiają się u pacjentów z astmą, katarem siennym lub pokrzywką. Powyżej przedstawione reakcje alergiczne zwykle ustępują po odstawieniu antybiotyku. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (rzadko) przemijające zapalenie wątroby, żółtaczka.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cefaleksyna TZF skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cefaleksyna

Sprawdź komentarze opinie o Cefaleksyna:

Gdzie kupić Cefaleksyna?

Szukasz gdzie można kupić Cefaleksyna?

Oto lista aptek i sklepów z Cefaleksyna:

Cena Cefaleksyna

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cefaleksyna?

Forum Cefaleksyna

Lista pytań na forum o Cefaleksyna:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cefaleksyna TZF skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *