Cedax dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cedax dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cedax dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cedax. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cedax bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cedax dawkowanie

Cedax dawkowanie:

Tak jak w przypadku innych antybiotyków podawanych doustnie, okres leczenia wynosi zwykle 5-10 dni. W leczeniu zakażeń wywołanych przez Streptococcus pyogenes produkt leczniczy należy podawać przynajmniej przez 10 dni. Dorośli. Zalecana dawka produktu leczniczego 400 mg/dobę. Dawka 400 mg podawana raz/dobę jest stosowana w leczeniu: ostrego bakteryjnego zapalenia zatok, ostrego zapalenia oskrzeli, zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli oraz powikłanego i niepowikłanego zakażenia dróg moczowych. W leczeniu pozaszpitalnego zapalenia płuc u chorych, którym produkt leczniczy można podawać doustnie, zaleca się podawanie dawki 200 mg co 12 h. Jeśli konieczne jest podanie dawki poniżej 400 mg, można zastosować produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej o mocy 36 mg/ml. Dorośli pacjenci z zaburzeniami czynności nerek: zaburzenie czynności nerek nie zmienia farmakokinetyki produktu leczniczego tak, aby była konieczna modyfikacja dawkowania, chyba że wartości klirensu kreatyniny są niższe od 50 ml/min. Modyfikacja dawkowania produktu leczniczego u dorosłych pacjentów z zaburzeniami czynności nerek. Klirens kreatyniny ≥ 50 ml/min – dawka dobowa ceftibutenu wynosi 400 mg. Klirens kreatyniny 30-49 ml/min – dawka dobowa ceftibutenu wynosi 200 mg. Klirens kreatyniny 5-29 ml/min – dawka dobowa ceftibutenu wynosi 100 mg. Jeśli zalecana jest zmiana częstości podawania, to dawkę 400 mg podaje się co 48 h (co 2 dni) u pacjentów z klirensem kreatyniny w granicach 30-49 ml/min. U pacjentów z klirensem kreatyniny w granicach 5-29 ml/min, taką samą dawkę leku podaje się co 96 h (co 4 dni). U pacjentów dializowanych 2-3 razy w tyg. podaje się 400 mg produktu leczniczego bezpośrednio po każdej dializie. W celu podania dawki poniżej 400 mg, można zastosować produkt leczniczy, 36 mg/ml, proszek do sporządzania zawiesiny doustnej. Pacjenci w podeszłym wieku: stosuje się dawki zwykle zalecane u dorosłych. Dzieci: u dzieci stosuje się produkt leczniczy w postaci proszku do sporządzania zawiesiny doustnej. Dzieci w wieku powyżej 6 m-cy: zalecana jest dawka 9 mg/kg mc./dobę (maks. 400 mg/dobę). Dawkę dobową podaje się raz/dobę w leczeniu: zapalenia gardła (z zapaleniem migdałków lub bez), ostrego zapalenia ucha środkowego z wysiękiem oraz w leczeniu powikłanych i niepowikłanych zakażeń układu moczowego. U dzieci w leczeniu ostrego zapalenia jelit pochodzenia bakteryjnego dawka dobowa wynosi 4,5 mg/kg/mc. na dobę w 2 dawkach podzielonych, co 12 h. Dzieciom o masie ciała większej niż 45 kg i dzieciom w wieku powyżej 10 lat podaje się dawkę jak dla dorosłych.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cedax dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cedax

Sprawdź komentarze opinie o Cedax:

Gdzie kupić Cedax?

Szukasz gdzie można kupić Cedax?

Oto lista aptek i sklepów z Cedax:

Cena Cedax

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cedax?

Forum Cedax

Lista pytań na forum o Cedax:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cedax dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *