Cazacombi działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cazacombi działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cazacombi działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cazacombi. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cazacombi bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cazacombi działanie i stosowanie

Cazacombi działanie i stosowanie:

Połączenie cilazaprylu (inhibitor enzymu konwertującego) i hydrochlorotiazydu (diuretyk tiazydowy). Działanie hipotensyjne połączenia obu składników ma charakter synergistyczny. Efekt hipotensyjny leku jest stały i utrzymuje się przez 24 h. Cilazapryl jest przekształcany w czynny metabolit – cilazaprylat – długo działający inhibitor ACE, który hamuje aktywność układu renina-angiotensyna-aldosteron. Obniża ciśnienie tętnicze zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej, zazwyczaj bez zmiany częstości serca oraz bez wywołania hipotonii ortostatycznej. Hydrochlorotiazyd zwiększa aktywność reninową osocza, zwiększa wydalanie aldosteronu i potasu. Cilazapryl zmniejsza wydalanie potasu spowodowane działaniem leku moczopędnego. Biodostępność cilazaprylatu po podaniu doustnym wynosi około 60%. Stężenie leku we krwi zwiększa się liniowo w ciągu 2 h. Cilazaprylat jest wydalany w postaci nie zmienionej z moczem. T0,5 wynosi około 9 h. Maks. stężenie hydrochlorotiazydu we krwi występuje w ciągu 2 h, a jego biodostępność wynosi około 65%. Jest wydalany głównie w postaci nie zmienionej z moczem. T0,5 wynosi 7-11 h. Farmakokinetyka cilazaprylatu nie zmienia się pod wpływem hydrochlorotiazydu. Jednoczesne podawanie cilazaprylu i hydrochlorotiazydu nie wpływa na biodostępność cilazaprylatu, cilazaprylu czy też hydrochlorotiazydu. Podawanie cilazaprylu lub hydrochlorotiazydu z posiłkiem opóźnia wzajemnie szybkość wchłaniania, przedłużając czas wchłaniania, przez co całkowita dawka nie ulega zmianie.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cazacombi działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cazacombi

Sprawdź komentarze opinie o Cazacombi:

Gdzie kupić Cazacombi?

Szukasz gdzie można kupić Cazacombi?

Oto lista aptek i sklepów z Cazacombi:

Cena Cazacombi

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cazacombi?

Forum Cazacombi

Lista pytań na forum o Cazacombi:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cazacombi działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *