Carvedilol-ratiopharm działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carvedilol-ratiopharm działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carvedilol-ratiopharm działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carvedilol-ratiopharm. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carvedilol-ratiopharm bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carvedilol-ratiopharm działanie i stosowanie

Carvedilol-ratiopharm działanie i stosowanie:

Nieselektywny β-bloker rozszerzający naczynia krwionośne, który zmniejsza naczyniowy opór obwodowy w wyniku wybiórczego blokowania receptorów α1-adrenergicznych oraz hamuje układ renina-angiotensyna na skutek niewybiórczej blokady receptorów β-adrenergicznych. Aktywność reniny w osoczu jest zmniejszona, a zatrzymanie płynów w organizmie występuje rzadko. Nie wykazuje wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej. Działa stabilizująco na błonę komórkową. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym obniżenie ciśnienia nie jest połączone z jednoczesnym zwiększeniem oporu obwodowego, jak w przypadku wybiórczych β-blokerów, częstość akcji serca zmniejsza się nieznacznie, objętość wyrzutowa pozostaje niezmieniona, przepływ krwi przez nerki i czynność nerek pozostają w normie, podobnie jak obwodowy przepływ krwi, zwiększa stężenie noradrenaliny w osoczu. W długotrwałym leczeniu u pacjentów z dławicą piersiową karwedilol wykazywał działanie przeciwniedokrwienne i zmniejszał nasilenie bólu. Zmniejsza obciążenie wstępne i następcze serca. U pacjentów z dysfunkcją lewej komory lub zastoinową niewydolnością serca karwedilol wykazuje korzystny wpływ na hemodynamikę oraz frakcję wyrzutową i wymiary lewej komory. Całkowita biodostępność wynosi około 25%. Maks. stężenia w osoczu krwi występują po około 1 h od podania. Około 98 do 99% karwedilolu wiąże się z białkami osocza. Efekt pierwszego przejścia przez wątrobę po podaniu doustnym wynosi około 60 do 75%. Średni T0,5 w fazie eliminacji waha się od 6 do 10 h. Wydalanie odbywa się głównie z żółcią. Nieznaczna część leku wydalana jest przez nerki w postaci metabolitów. Preparat jest w znacznym stopniu metabolizowany do różnych metabolitów, które są wydalane głównie z żółcią. Karwedilol jest metabolizowany w wątrobie głównie przez utlenianie pierścienia aromatycznego i sprzęganie z kwasem glukuronowym. Stężenia leku w osoczu krwi są o około 50% wyższe u pacjentów w podeszłym wieku niż u pacjentów młodych. U pacjentów z marskością wątroby następujące parametry osiągają wyższe wartości niż u osób zdrowych: biodostępność karwedilolu – czterokrotnie, maks. stężenie w osoczu krwi – pięciokrotnie, objętość dystrybucji – trzykrotnie. U niektórych pacjentów z nadciśnieniem tętniczym i umiarkowaną (klirens kreatyniny od 20 do 30 ml/min) lub ciężką (klirens kreatyniny mniejszy niż 20 ml/min) niewydolnością nerek obserwowano zwiększenie stężenia leku w osoczu o 40 do 55% w stosunku do pacjentów z prawidłową czynnością nerek.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carvedilol-ratiopharm działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Carvedilol-ratiopharm

Sprawdź komentarze opinie o Carvedilol-ratiopharm:

Gdzie kupić Carvedilol-ratiopharm?

Szukasz gdzie można kupić Carvedilol-ratiopharm?

Oto lista aptek i sklepów z Carvedilol-ratiopharm:

Cena Carvedilol-ratiopharm

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carvedilol-ratiopharm?

Forum Carvedilol-ratiopharm

Lista pytań na forum o Carvedilol-ratiopharm:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carvedilol-ratiopharm działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *