Carvedilol-ratiopharm dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carvedilol-ratiopharm dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carvedilol-ratiopharm dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carvedilol-ratiopharm. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carvedilol-ratiopharm bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carvedilol-ratiopharm dawkowanie

Carvedilol-ratiopharm dawkowanie:

Samoistne nadciśnienie tętnicze: w monoterapii lub w połączeniu z innymi lekami hipotensyjnymi, w szczególności tiazydowymi lekami moczopędnymi. Zalecane jest dawkowanie raz na dobę, jednak maks. dawka pojedyncza wynosi 25 mg, a zalecana maks. dawka dobowa 50 mg. Dorośli: dawka początkowa wynosi 12,5 mg/dobę przez pierwsze 2 dni. Następnie leczenie kontynuowane jest dawką 25 mg/dobę. W razie konieczności dawkę można zwiększać stopniowo w odstępach co najmniej dwutygodniowych. Osoby w podeszłym wieku: zalecana dawka początkowa w przypadku nadciśnienia wynosi 12,5 mg/dobę. Przewlekła stabilna dławica piersiowa: zalecane jest dawkowanie 2 razy na dobę. Dorośli: dawka początkowa wynosi 12,5 mg 2 razy na dobę przez pierwsze 2 dni, następnie 25 mg 2 razy na dobę. W razie konieczności dawkę można zwiększać stopniowo w odstępach co najmniej dwutygodniowych, do zalecanej maks. dawki 100 mg/dobę w dwóch dawkach podzielonych. Osoby w podeszłym wieku: zalecana dawka początkowa wynosi 12,5 mg 2 razy na dobę przez 2 dni. Następnie 25 mg 2 razy na dobę. Niewydolność serca: jako lek wspomagający leczenie standardowe lekami moczopędnymi, ACE, glikozydami naparstnicy i/lub lekami rozszerzającymi naczynia. Dawka początkowa wynosi 3,125 mg 2 razy na dobę przez 2 tyg., można ją podwajać co 2 tyg. do 25 mg 2 razy na dobę. Zalecana dawka maks. wynosi 25 mg 2 razy na dobę u pacjentów o mc. mniejszej niż 85 kg, oraz 50 mg 2 razy na dobę u pacjentów o mc. większej niż 85 kg, z wyłączeniem pacjentów z ciężką niewydolnością serca. W okresie zwiększania dawki należy regularnie kontrolować czynność nerek, liczbę płytek krwi i stężenie glukozy (u chorych na cukrzycę insulinoniezależną i/lub insulinozależną). Jeżeli upłynęły ponad 2 tyg. od odstawienia karwedilolu, leczenie należy ponownie rozpocząć od dawki 3,125 mg 2 razy na dobę i zwiększać ją stopniowo zgodnie z zaleceniami przedstawionymi powyżej. Odstawiać stopniowo, zwłaszcza u pacjentów z chorobą wieńcową.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carvedilol-ratiopharm dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Carvedilol-ratiopharm

Sprawdź komentarze opinie o Carvedilol-ratiopharm:

Gdzie kupić Carvedilol-ratiopharm?

Szukasz gdzie można kupić Carvedilol-ratiopharm?

Oto lista aptek i sklepów z Carvedilol-ratiopharm:

Cena Carvedilol-ratiopharm

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carvedilol-ratiopharm?

Forum Carvedilol-ratiopharm

Lista pytań na forum o Carvedilol-ratiopharm:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carvedilol-ratiopharm dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *