Carvedigamma 12,5 mg działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carvedigamma 12,5 mg działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carvedigamma 12,5 mg działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carvedigamma. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carvedigamma bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carvedigamma 12,5 mg działanie i stosowanie

Carvedigamma 12,5 mg działanie i stosowanie:

Nieselektywny β-bloker o działaniu rozszerzającym naczynia krwionośne, który zmniejsza opór naczyń obwodowych poprzez selektywne blokowanie receptorów α-adrenergicznych oraz hamuje układ renina-angiotensyna poprzez nieselektywne blokowanie receptorów β. Aktywność reninowa osocza ulega zmniejszeniu, a zatrzymywanie płynów występuje rzadko. Nie wykazuje wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej, ma właściwości stabilizowania błon komórkowych i właściwości antyoksydacyjne. U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym obniżenie ciśnienia nie jest związane z jednoczesnym wzrostem oporu obwodowego, co obserwuje się w przypadku selektywnych β-blokerów. Częstość akcji serca jest nieznacznie zmniejszona, pojemność wyrzutowa nie ulega zmianie. Przepływ krwi przez nerki oraz czynność nerek pozostają niezmienione, podobnie jak obwodowy przepływ krwi, dlatego objaw zimnych kończyn, często występujący podczas stosowania β-blokerów, obserwuje się rzadko. U pacjentów z nadciśnieniem lek powoduje wzrost stężenia noadrenaliny w osoczu. W długotrwałym leczeniu pacjentów z dławicą lek przeciwdziała niedokrwieniu i łagodzi ból. Karwedilol zmniejsza obciążenie wstępne i następcze. U pacjentów z dysfunkcją lewej komory lub zastoinową niewydolnością serca lek działa korzystnie na hemodynamikę oraz frakcję wyrzutową i wymiary lewej komory. Całkowita biodostępność leku wynosi ok. 25%. Ok. 98-99% karwedilolu wiąże się z białkami osocza. Objętość dystrybucji wynosi około 2 l/kg. Efekt pierwszego przejścia po podaniu doustnym wynosi ok. 60 -75%. T0,5 w fazie eliminacji karwedilolu wynosi 6-10 h. Klirens osoczowy wynosi ok. 590 ml/min. Eliminacja odbywa się głównie z żółcią. Karwedilol jest wydalany głównie z kałem. Niewielka ilość jest eliminowana przez nerki w postaci metabolitów. Lek jest metabolizowany do różnych metabolitów (wydalanych z żółcią), w wątrobie.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carvedigamma 12,5 mg działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Carvedigamma

Sprawdź komentarze opinie o Carvedigamma:

Gdzie kupić Carvedigamma?

Szukasz gdzie można kupić Carvedigamma?

Oto lista aptek i sklepów z Carvedigamma:

Cena Carvedigamma

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carvedigamma?

Forum Carvedigamma

Lista pytań na forum o Carvedigamma:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carvedigamma 12,5 mg działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *