Cardura dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cardura dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cardura dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cardura. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cardura bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cardura dawkowanie

Cardura dawkowanie:

Samoistne nadciśnienie tętnicze. Leczenie należy rozpocząć od dawki 1 mg raz/dobę. Zależnie od skuteczności w indywidualnych przypadkach dawka dobowa doksazosyny może być po 7-14 dniach zwiększona do 2 mg, następnie do 4 mg i wreszcie do 8 mg. Średnia dawka w leczeniu podtrzymującym wynosi 2-4 mg doksazosyny raz/dobę. Maks. zalecana dawka wynosi 16 mg doksazosyny/dobę. Do rozpoczęcia leczenia zaleca się następujący schemat dawkowania: dzień 1.-8., rano 1 mg doksazosyny; dzień 9.-14., rano 2 mg doksazosyny. Następnie zaleca się zwiększanie dawki do skutecznej dawki podtrzymującej. Łagodny rozrost gruczołu krokowego (BPH). Leczenie należy rozpocząć od dawki 1 mg raz/dobę. W razie potrzeby dawka dobowa doksazosyny może być po 7-14 dniach zwiększona do 2 mg, a następnie do 4 mg, zależnie od reakcji pacjenta. Maks. zalecana dawka wynosi 8 mg doksazosyny raz/dobę. Do rozpoczęcia leczenia zaleca się następujący schemat dawkowania: dzień 1.-8., 1 tabl. 1 mg (1 mg doksazosyny) raz/dobę; dzień 9.-14. 2 tabl. 1 mg (2 mg doksazosyny) raz/dobę. Następnie można indywidualnie zwiększać dawkę do skutecznej dawki podtrzymującej. Ponieważ farmakokinetyka doksazosyny nie zmienia się u pacjentów w podeszłym wieku, w tej grupie pacjentów można stosować zwykłe dawkowanie. Jednakże dawka leku powinna być możliwie jak najmniejsza, zwiększanie zaś dawki powinno się odbywać pod ścisłą kontrolą lekarza. Ponieważ farmakokinetyka doksazosyny nie zmienia się u pacjentów z zaburzoną czynnością nerek i nie wykazano, że doksazosyna nasila istniejącą niewydolność nerek, w tej grupie pacjentów można stosować zwykłe dawkowanie. Jednakże dawka leku powinna być możliwie jak najmniejsza, zwiększanie zaś dawki powinno się odbywać pod ścisłą kontrolą lekarza. Ponieważ doksazosyna wiąże się w dużym stopniu z białkami osocza, nie może być usuwana przez dializę. Podczas podawania doksazosyny pacjentom z zaburzeniami czynności wątroby należy zachować szczególną ostrożność. Brak doświadczenia klinicznego w stosowaniu leku u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby. Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu u dzieci.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cardura dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Cardura

Sprawdź komentarze opinie o Cardura:

Gdzie kupić Cardura?

Szukasz gdzie można kupić Cardura?

Oto lista aptek i sklepów z Cardura:

Cena Cardura

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cardura?

Forum Cardura

Lista pytań na forum o Cardura:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cardura dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *