Cardiamid działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Cardiamid działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Cardiamid działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Cardiamid. Pamiętaj również sprawdzić ceny Cardiamid bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Cardiamid działanie i stosowanie

Cardiamid działanie i stosowanie:

Niketamid jest dietyloamidem kwasu nikotynowego. Wykazuje działanie pobudzające OUN i układ oddechowy. Niketamid stosowany jest jako lek pobudzający układ sercowo-naczyniowy i oddechowy. Działa obwodowo i ośrodkowo na wszystkich poziomach układu nerwowego: pobudza rdzeń kręgowy, rdzeń przedłużony i korę mózgową. Pobudzenie jest wynikiem zmniejszenia progu pobudliwości a nie blokowania hamowania w OUN. Niketamid bezpośrednio pobudza ośrodek oddechowy przez zmniejszenie progu pobudliwości komórek nerwowych. Działa również odruchowo poprzez pobudzenie sinus caroticu,s powodując zwiększenie amplitudy i częstości oddechów, zwłaszcza w stanach zahamowania. Działanie bezpośrednie jest związane z pobudzeniem ośrodków rdzenia przedłużonego a w większych dawkach również neuronów ruchowych kory mózgowej. Niketamid działa także poprzez ośrodek naczynioruchowy, powodując nasilenie pobudliwości prereceptorycznej, czego wynikiem jest wzmożenie napięcia ścian naczyń krwionośnych, zwłaszcza jamy brzusznej i zwiększenie ciśnienia tętniczego. Wskutek tego krew przemieszcza się do pozostałych części układu naczyniowego, wzrasta jej dopływ do serca, zwiększa się objętość minutowa, szybkość krążenia oraz czynność serca, co prowadzi do poprawy ukrwienia. Niketamid na ogół nie wpływa bezpośrednio na serce – zmiany w pracy serca są przede wszystkim następstwem przemieszczenia krwi w układzie krążenia. Niketamid rozszerza naczynia wieńcowe oraz naczynia mózgu i skóry. Zwiększa ciśnienie tętnicze krwi, zwłaszcza w stanach hipotensji. W większych dawkach niketamid pobudza korę mózgu, wywołując nieznaczne działanie cucące. Działanie na ośrodek naczynioruchowy i oddechowy jest krótkotrwałe, utrzymuje się 15 do 60 minut. Niketamid nie wpływa na procesy psychiczne. Nie działa na narządy miąższowe, nie kumuluje się w organizmie. W dawkach 3 – 5 razy większych od dawki leczniczej może wywołać drgawki kloniczno-toniczne. Ze względu na działanie pobudzające na OUN i układ oddechowy, niketamid może być stosowany u osób z niskim ciśnieniem.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Cardiamid działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Cardiamid?

Szukasz gdzie można kupić Cardiamid?

Oto lista aptek i sklepów z Cardiamid:

Cena Cardiamid

Chcesz poznać szczegółowe ceny Cardiamid?

Forum Cardiamid

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Cardiamid działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *