Carbomedac dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Carbomedac dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Carbomedac dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Carbomedac. Pamiętaj również sprawdzić ceny Carbomedac bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Carbomedac dawkowanie

Carbomedac dawkowanie:

Karboplatynę należy stosować wyłącznie dożylnie. Zalecana dawka karboplatyny u wcześniej nie leczonych pacjentów dorosłych z prawidłową czynnością nerek wynosi 400 mg/m2 pc., jako pojedyncza dawka podawana w inf. dożylnej przez 15-60 min. Alternatywnie, wzór Calverta: dawka (mg) = docelowa wartość AUC (mg/ml x min) x [GFR ml/min + 25]. Całkowita dawka karboplatyny, za pomocą wzoru Calverta, obliczona jest w mg, nie w mg/m2 pc. Nie wolno stosować wzoru Calverta u pacjentów, którzy wcześniej leczeni byli następującymi schematami leczenia: mitomycyna C, nitrozomocznik, leczenie skojarzone doksorubicyną/cyklofosfamidem/cisplatyną, leczenie skojarzone 5. lub więcej lekami, radioterapia ≥4500 radów, zogniskowana w polu o wymiarach 20 x 20 cm lub więcej niż jednym polu. Leczenie karboplatyną należy przerwać w przypadku guza nie odpowiadającego na leczenie, progresji choroby i/lub wystąpienia nie tolerowanych działań niepożądanych. Leczenia nie należy powtarzać przed upływem 4 tyg. od poprzedniego kursu karboplatyny i/lub zanim liczba neutrofilów wyniesie co najmniej 2 000 komórek/mm3, a liczba płytek krwi co najmniej 100 000 komórek/mm3. Zaleca się zmniejszenie początkowej dawki o 20-25 % w przypadku tych pacjentów, u których występują czynniki ryzyka, takie jak wcześniejsze leczenie powodujące mielosupresję i niski stopień stanu sprawności pacjenta (skala ECOG-Zubrod 2-4 lub Karnofsky’ego >80). W celu dostosowania dawki w przyszłości, zaleca się określenie hematologicznego nadiru za pomocą cotygodniowych badań obrazu krwi podczas początkowych kursów leczenia karboplatyną. U pacjentów z klirensem kreatyniny

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Carbomedac dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Carbomedac?

Szukasz gdzie można kupić Carbomedac?

Oto lista aptek i sklepów z Carbomedac:

Cena Carbomedac

Chcesz poznać szczegółowe ceny Carbomedac?

Forum Carbomedac

Lista pytań na forum o Carbomedac:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Carbomedac dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *