Canbiox skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Canbiox skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Canbiox skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Canbiox. Pamiętaj również sprawdzić ceny Canbiox bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Canbiox skutki uboczne

Canbiox skutki uboczne:

Zaburzenia serca: (rzadko) kołatanie serca, zaburzenia rytmu, w tym tachykardia komorowa. Nasila się ryzyko wydłużenia odstępu QT i zaburzeń rytmu typu torsade de pointes, szczególnie u pacjentów ze skłonnością do takich zaburzeń. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: (rzadko) trombocytopenia, niedokrwistość hemolityczna, przemijające, łagodne zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych występujące sporadycznie w badaniach klinicznych, ale nie potwierdzono związku z leczeniem azytromycyną. Zaburzenia układu nerwowego: (niezbyt często) zawroty głowy (zaburzenia równowagi), senność, ból głowy, drgawki, zaburzenia smaku i węchu; (rzadko) parestezje, omdlenie, bezsenność, nadmierna ruchliwość. Zaburzenia ucha i błędnika: (rzadko) odnotowano uszkodzenie słuchu po zastosowaniu antybiotyków makrolidowych. Informowano o występowaniu zaburzeń słuchu, głuchoty, szumów usznych, dzwonieniu w uszach u niektórych pacjentów stosujących azytromycynę. Wiele z tych przypadków występowało w badaniach, w których stosowano długotrwale duże dawki azytromycyny. Na podstawie monitorowania pacjentów po zakończeniu badań ustalono, że większość z tych zaburzeń ustąpiła. Zaburzenia żołądka i jelit: (często) nudności, wymioty, biegunka, dyskomfort w jamie brzusznej; (niezbyt często) luźne stolce, wzdęcia z oddawaniem wiatrów, zaburzenia trawienia; (rzadko) zaparcie, odbarwienie języka, zapalenie trzustki, odbarwienie zębów, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy.Zaburzenia nerek i dróg moczowych: (rzadko) śródmiąższowe zapalenie nerek, ostra niewydolność nerek. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (niezbyt często) reakcje alergiczne, w tym świąd i wysypka skórna; (rzadko) reakcje alergiczne, w tym obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka i nadwrażliwość na światło; ciężkie reakcje skórne, m.in. rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona i martwica toksyczno-rozpływna naskórka. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: (niezbyt często) ból stawów. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: (niezbyt często) jadłowstręt. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: (niezbyt często) zapalenie pochwy; (rzadko) kandydoza. Zaburzenia naczyniowe: (rzadko) niedociśnienie. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: (rzadko) zmęczenie, złe samopoczucie. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (rzadko) nieprawidłowe wyniki badań czynności wątroby, zapalenie wątroby, żółtaczka cholestatyczna, martwica wątroby i niewydolność wątroby, które rzadko kończyły się zgonem. Zaburzenia układu immunologicznego: (rzadko) anafilaksja, w tym obrzęk (rzadko zakończony zgonem). Zaburzenia psychiczne: (rzadko) zachowanie agresywne, pobudzenie, niepokój, nerwowość, depersonalizacja. U pacjentów w podeszłym wieku może wystąpić delirium.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Canbiox skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Canbiox

Sprawdź komentarze opinie o Canbiox:

Gdzie kupić Canbiox?

Szukasz gdzie można kupić Canbiox?

Oto lista aptek i sklepów z Canbiox:

Cena Canbiox

Chcesz poznać szczegółowe ceny Canbiox?

Forum Canbiox

Lista pytań na forum o Canbiox:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Canbiox skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *