Calcium chloratum dawkowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Calcium chloratum dawkowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Calcium chloratum dawkowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Calcium. Pamiętaj również sprawdzić ceny Calcium bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Calcium chloratum dawkowanie

Calcium chloratum dawkowanie:

Dawkowanie jest indywidualne, zależne od stopnia niedoboru wapnia. Preparat należy podawać powoli, z szybkością 1 do 2 ml/min. W przypadku wystąpienia u pacjenta niekorzystnych objawów, należy zaprzestać podawania leku. Wznowienie podawania preparatu jest możliwe po ustąpieniu tych objawów. Po wstrzyknięciu leku pacjent powinien przez kilka min. pozostać w pozycji leżącej. Preparat jest przeznaczony wyłącznie do podawania dożylnego. Roztworu nie podawać podskórnie lub domięśniowo, ponieważ w miejscu podania może wystąpić martwica tkanek. Roztwór przeznaczony do podania powinien mieć temperaturę pokojową. Stany niedoboru wapnia wymagające szybkiego uzupełnienia. Dorośli: od 500 mg do 1 g (5 do 10 ml roztw.) podać bardzo powoli dożylnie. Kolejną dawkę można podać po przerwie trwającej 1 do 3 dni, w zależności od odpowiedzi pacjenta i/lub wyników oznaczeń stężenia wapnia w surowicy. W przypadku zwiększonego wydalania wapnia, może być konieczne powtórzenie dawki. Dzieci: 0,2 ml/kg mc./dawkę (20 mg/kg mc./dawkę) roztw. bardzo powoli dożylnie. Maks. dawka 1 do 10 ml na dobę. Zatrucia: antagonistami kanału wapniowego (jeśli dochodzi do zaburzeń krążenia – spadku ciśnienia tętniczego, zaburzenia przewodnictwa), siarczanem magnezu, fluorkami lub szczawianami. Dorośli: początkowo 500 mg (5 ml) podane natychmiast po stwierdzeniu zatrucia. Jeśli zachodzi potrzeba, dawkę można powtarzać. Resuscytacja krążeniowa. Dorośli: od 500 mg do 1 g (5 do 10 ml roztw.) podawać bardzo powoli dożylnie. Znaczna hiperkaliemia ze zmianami w EKG. Dorośli: chlorek wapnia powinien być podawany wyłącznie pod kontrolą EKG.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Calcium chloratum dawkowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Calcium?

Szukasz gdzie można kupić Calcium?

Oto lista aptek i sklepów z Calcium:

Cena Calcium

Chcesz poznać szczegółowe ceny Calcium?

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Calcium chloratum dawkowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *