Butapirazol skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Butapirazol skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Butapirazol skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Butapirazol. Pamiętaj również sprawdzić ceny Butapirazol bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Butapirazol skutki uboczne

Butapirazol skutki uboczne:

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: agranulocytoza, trombocytopenia, zaburzenie czynności szpiku kostnego, zmniejszenie krzepliwości krwi. Zaburzenia układu nerwowego: bóle głowy, zawroty głowy, zapalenie nerwu wzrokowego. Zaburzenia oka: zaburzenia widzenia. Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty, bóle nadbrzusza, biegunka, owrzodzenia (wraz z krwawieniem) przewodu pokarmowego, powiększenie ślinianek. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: zapalenie i niewydolność nerek, krwiomocz. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: wysypki skórne, rumień wielopostaciowy, zespół Stevens – Johnsona, zespół Lyella – toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, złuszczające zapalenie skóry. Ponadto agranulocytoza może objawiać się stanami zapalnymi błon śluzowych takimi jak wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i gardłowej, zapalenie błony śluzowej odbytu i odbytnicy, zapaleniem gardła, gorączką (przewlekłą bądź nawracającą) oraz krwotokami. Natomiast objawami trombocytopenii są krwotoki i wybroczyny na skórze oraz błonach śluzowych. Zaburzenia metabolizmu i odżywiania: hiperglikemia, obrzęki. Zaburzenia naczyniowe: nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia. Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje nadwrażliwości (reakcje anafilaktyczne i rzekomo anafilaktyczne). Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: zapalenie wątroby, żółtaczka. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: łagodny rozrost gruczołu krokowego. W związku z leczeniem NLPZ zgłaszano występowanie obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca. Maść może działać miejscowo drażniąco, mogą wystąpić odczyny zapalne w miejscu podania. W przypadku błędnego użycia i wchłonięcia do krwiobiegu znacznych ilości fenylobutazonu wystąpić mogą działania niepożądane, takie jak po stosowaniu ogólnym. Obserwuje się wówczas zaburzenia dotyczące żołądka i jelit: nudności, wymioty, bóle nadbrzusza, biegunka.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Butapirazol skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Butapirazol

Sprawdź komentarze opinie o Butapirazol:

Gdzie kupić Butapirazol?

Szukasz gdzie można kupić Butapirazol?

Oto lista aptek i sklepów z Butapirazol:

Cena Butapirazol

Chcesz poznać szczegółowe ceny Butapirazol?

Forum Butapirazol

Lista pytań na forum o Butapirazol:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Butapirazol skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *