Budesonide Easyhaler (Neplit skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Budesonide Easyhaler (Neplit skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Budesonide Easyhaler (Neplit skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Budesonide. Pamiętaj również sprawdzić ceny Budesonide bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Budesonide Easyhaler (Neplit skutki uboczne

Budesonide Easyhaler (Neplit skutki uboczne:

Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: (często) kandydoza jamy ustnej i gardła. Zaburzenia układu immunologicznego: (rzadko) reakcje nadwrażliwości, wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia endokrynologiczne: (rzadko) nadmierne lub za małe wydzielanie hormonów kory nadnerczy; (bardzo rzadko) zahamowanie czynności nadnerczy. Zaburzenia psychiczne: (nieznana) nadpobudliwość psychomotoryczna, zaburzenia snu, lęk, depresja, agresja, zmiany zachowania (głównie u dzieci), drażliwość, psychoza, niepokój, nerwowość. Zaburzenia oka: (bardzo rzadko) zaćma, jaskra. Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: (często) chrypka, kaszel, podrażnienie gardła; (rzadko) skurcz oskrzeli. Zaburzenia żołądka i jelit: (często) utrudnione przełykanie. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (rzadko) wysypka, pokrzywka, świąd, zapalenie skóry, rumień, obrzęk naczynioruchowy. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: (rzadko) opóźnienie wzrostu; (bardzo rzadko) zmniejszona gęstość kości. Leczenie budezonidem podawanym wziewnie może prowadzić do wystąpienia zakażenia drożdżakowego (kandydozy) jamy ustnej i gardła. Doświadczenie wykazało, że zakażenie drożdżakowe (kandydoza) występuje rzadziej w przypadkach, gdy inhalacje wykonuje się przed posiłkami i/lub jeśli płucze się jamę ustną po inhalacji. W większości przypadków schorzenie to ustępuje pod wpływem miejscowego leczenia przeciwgrzybiczego i nie jest konieczne przerywanie leczenia budezonidem podawanym wziewnie. Mogą wystąpić ogólnoustrojowe działania kortykosteroidów wziewnych, zwłaszcza gdy są one stosowane w dużych dawkach przez długi okres. Mogą one obejmować: zahamowanie czynności nadnerczy, opóźnienie wzrostu u dzieci i młodzieży, zmniejszenie gęstości mineralnej kości, zaćmę, jaskrę i podatność na zakażenia. Osłabieniu może również ulec zdolność przystosowywania się do warunków stresowych. Wystąpienie opisanych działań ogólnoustrojowych jest jednak mniej prawdopodobne w przypadku stosowania wziewnego budezonidu niż w przypadku stosowania kortykosteroidów doustnych. Laktoza, substancja pomocnicza wchodząca w skład produktu leczniczego, zawiera niewielkie ilości białek mleka i dlatego może powodować wystąpienie reakcji alergicznych.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Budesonide Easyhaler (Neplit skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Budesonide?

Szukasz gdzie można kupić Budesonide?

Oto lista aptek i sklepów z Budesonide:

Cena Budesonide

Chcesz poznać szczegółowe ceny Budesonide?

Forum Budesonide

Lista pytań na forum o Budesonide:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Budesonide Easyhaler (Neplit skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *