Budelin Novolizer 200 skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Budelin Novolizer 200 skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Budelin Novolizer 200 skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Budelin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Budelin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Budelin Novolizer 200 skutki uboczne

Budelin Novolizer 200 skutki uboczne:

Najczęstszym działaniem niepożądanym jest podrażnienie gardła lub krtani, któremu towarzyszą trudności w połykaniu, kaszel i chrypka. Zaburzenia endokrynologiczne: podczas stosowania wziewnych glikokortykosteroidów mogą rzadko wystąpić objawy związane z ogólnoustrojowym działaniem glikokortykosteroidów, takie jak zaburzenie czynności nadnerczy. Rzadko wystąpić może u dzieci opóźnienie wzrostu. Zaburzenia układu nerwowego: rzadko występuje pobudzenie, nerwowość i nasilona aktywność motoryczna oraz depresja, zaburzenia zachowania. Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: często występuje podrażnienie gardła lub krtani, któremu towarzyszą trudności w połykaniu, kaszel, chrypka. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: często zakażenie drożdżakowe (kandydoza) jamy ustnej lub gardła. Ryzyko wystąpienia tego zakażenia jest mniejsze, jeżeli bezpośrednio po inhalacji pacjent wypłucze jamę ustną wodą, którą następnie wypluje. W większości przypadków są skutecznie leczone miejscowymi lekami przeciwgrzybiczymi bez przerywania terapii inhalacyjnej budezonidem. Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko wystąpić mogą reakcje nadwrażliwości, takie jak wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy i skurcz oskrzeli. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rzadko może wystąpić zapalenie skóry oraz skłonność do występowania krwawych wybroczyn.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Budelin Novolizer 200 skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Budelin?

Szukasz gdzie można kupić Budelin?

Oto lista aptek i sklepów z Budelin:

Cena Budelin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Budelin?

Forum Budelin

Lista pytań na forum o Budelin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Budelin Novolizer 200 skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *