Brimogen działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Brimogen działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Brimogen działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Brimogen. Pamiętaj również sprawdzić ceny Brimogen bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Brimogen działanie i stosowanie

Brimogen działanie i stosowanie:

Brimonidyna jest 1000 razy silniej selektywnym agonistą α2-adrenoreceptora niż α1-adrenoreceptora. Wskutek tej selektywności nie rozszerza źrenicy i nie powoduje skurczu naczyń włosowatych siatkówki oka. Miejscowe podanie winianu brimonidyny powoduje obniżenie ciśnienia śródgałkowego z minimalnym oddziaływaniem na układ sercowo-naczyniowy i oddechowy. Lek o szybkim początku działania; maks. działanie hipotensyjne występuje po 2 h od momentu podania leku. Lek obniża ciśnienie śródgałkowe średnio 4-6 mm Hg. Winian brimonidyny ma podwójny mechanizm działania. Obniża ciśnienie śródgałkowe przez zmniejszenie wytwarzania cieczy wodnistej oraz poprawę jej odpływu drogą naczyniówkowo-twardówkową. Po miejscowym podaniu wiąże się z białkami osocza w ok. 29%. Brimonidyna wiąże się odwracalnie w tkankach oka z melaniną in vitro i in vivo. Po podaniu doustnym jest dobrze wchłaniana i szybko wydalana. Większa część dawki (ok. 75%) jest wydalana w postaci metabolitów w moczu w ciągu 5 dni; nie wykryto niezmienionego leku w moczu. Metabolizm jest w dużym stopniu zależny od oksydazy aldehydowej i cytochromu P-450. Stąd wydalanie z organizmu wydaje się być związane z metabolizmem w wątrobie.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Brimogen działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Brimogen?

Szukasz gdzie można kupić Brimogen?

Oto lista aptek i sklepów z Brimogen:

Cena Brimogen

Chcesz poznać szczegółowe ceny Brimogen?

Forum Brimogen

Lista pytań na forum o Brimogen:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Brimogen działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *