Baneocin działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Baneocin działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Baneocin działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Baneocin. Pamiętaj również sprawdzić ceny Baneocin bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Baneocin działanie i stosowanie

Baneocin działanie i stosowanie:

Antybiotyk przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. W jego skład wchodzą 2 antybiotyki o silnym działaniu przeciwbakteryjnym (bakteriobójczym), działające synergistycznie: neomycyna i bacytracyna. Bacytracyna działa przede wszystkim na drobnoustroje Gram(+), jak np. na paciorkowce hemolizujące, gronkowce, Clostridia, Corynebacterium diphteriae i Treponema pallidum, a także na niektóre patogenne drobnoustroje Gram(-), takie jak Neisseria i Haemophilus influenzae. Jej spektrum działania obejmuje także promieniowce i pałeczki Fusobacterium. Oporność na bacytracynę występuje bardzo rzadko. Neomycyna działa zarówno na patogenne drobnoustroje Gram(+) jak i na Gram(-), np. gronkowce, Proteus, Enterobacter aerogenes, Klebsiella pneumoniae, Salmonellae, Shigellae, Haemophilus influenzae, Pasteurella, Neisseria meningitidis, Vibrio cholerae, Bordetella pertussis, Bacillus anthracis, Corynebacterium diphteriae, Streptococcus faecalis, Listeria monocytogenes, Escherichia coli i Mycobacterium tuberculosis; neomycyna działa także na Borrelia i Leptospira interrogans (L. icterohemorrhagicae). Zestawienie dwóch powyższych antybiotyków zapewnia szerokie spektrum działania preparatu, które jednak nie obejmuje Pseudomonas, Nocardia, grzybów i wirusów. Bacytracyna i neomycyna nie są stosowane układowo, dlatego miejscowe stosowanie preparatu przyczynia się w znacznym stopniu do zmniejszenia ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych na te antybiotyki.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Baneocin działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Gdzie kupić Baneocin?

Szukasz gdzie można kupić Baneocin?

Oto lista aptek i sklepów z Baneocin:

Cena Baneocin

Chcesz poznać szczegółowe ceny Baneocin?

Forum Baneocin

Lista pytań na forum o Baneocin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Baneocin działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *