Bactrazol skutki uboczne, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Bactrazol skutki uboczne.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Bactrazol skutki uboczne i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Bactrazol. Pamiętaj również sprawdzić ceny Bactrazol bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.

Ulotka o Bactrazol skutki uboczne

Bactrazol skutki uboczne:

Zaburzenia krwi i układu chłonnego: (rzadko) trombocytopenia. W badaniach klinicznych obserwowano lekkie i przemijające zmniejszenie liczby granulocytów obojętnochłonnych (neutropenia), ale nie potwierdzono czy jest to związane z leczeniem azytromycyną. Zaburzenia psychiczne: (rzadko) zachowanie agresywne, niepokój, lęk, nerwowość. Zaburzenia układu nerwowego: (niezbyt często) zawroty głowy, senność, bóle głowy, drgawki (obserwowane również podczas stosowania innych makrolidów), zaburzenia smaku i węchu, utrata przytomności; (rzadko) parestezje i astenia, bezsenność i nadmierna ruchliwość. Zaburzenia ucha i błędnika: (rzadko) uszkodzenia słuchu obserwowano podczas stosowania antybiotyków makrolidowych. U niektórych pacjentów leczonych azytromycyną opisywano osłabienie słuchu, głuchotę i szumy uszne. Większość z tych przypadków odnosi się do badań doświadczalnych, w których azytromycyna była przyjmowana w dużych dawkach przez długi okres. Jednakże aktualnie dostępne dane potwierdzają, iż większość spośród tych zaburzeń jest przemijająca. Zaburzenia oka: (rzadko) zaburzenia widzenia. Zaburzenia serca: (rzadko) kołatanie serca, arytmie z tachykardią komorową (które występują także podczas stosowania innych makrolidów). Istnieje ryzyko wydłużenia odstępu QT i torsade de pointes. Zaburzenia naczyniowe: (rzadko) obniżenie ciśnienia tętniczego. Zaburzenia żołądka i jelit: (często) nudności, wymioty, biegunka, uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej (ból, skurcze); (niezbyt często) luźne stolce, wzdęcia, zaburzenia trawienia, jadłowstręt; (rzadko) zaparcia, zapalenie języka, rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy, zapalenie trzustki. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: (rzadko) zapalenie wątroby i żółtaczka cholestatyczna z nieprawidłowymi wartościami testów czynności wątroby, martwica wątroby i niewydolność wątroby, rzadko prowadzące do zgonu. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: (niezbyt często) reakcje alergiczne, takie jak świąd i wysypka; (rzadko) reakcje alergiczne, takie jak obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka i uczulenie na światło; ciężkie reakcje skórne, jak rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona i martwica toksyczno-rozpływna naskórka. Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej: (niezbyt często) bóle stawów. Zaburzenia nerek i dróg moczowych: (rzadko) śródmiąższowe zapalenie nerek, ostra niewydolność nerek. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: (niezbyt często) zapalenie pochwy. Zaburzenia układu immunologicznego: (rzadko) anafilaksja (rzadko prowadząca do zgonu), w tym obrzęk naczynioruchowy. Zakażenia i zarażenia pasożytnicze: (rzadko) kandydozy. Zaburzenia ogólne: (rzadko) osłabienie, uczucie zmęczenia.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Bactrazol skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Bactrazol

Sprawdź komentarze opinie o Bactrazol:

Gdzie kupić Bactrazol?

Szukasz gdzie można kupić Bactrazol?

Oto lista aptek i sklepów z Bactrazol:

Cena Bactrazol

Chcesz poznać szczegółowe ceny Bactrazol?

Forum Bactrazol

Lista pytań na forum o Bactrazol:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Bactrazol skutki uboczne.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *