amoksiklav skutki uboczne

Informacje o Amoksiklav skutki uboczne

Amoksiklav skutki uboczne:

Najczęściej: nudności, wymioty, biegunka, leukopenia, trombocytopenia, eozynofilia i niedokrwistość hemolityczna. rzadko: zawroty i ból głowy, nadmierna ruchliwość. W trakcie leczenia może rozwinąć się oporność bakterii na lek, oraz może dojść do nadkażeń niewrażliwymi drobnoustrojami (zapalenie jamy ustnej, zapalenie pochwy, oraz rzekomobłoniaste zapalenie jelita z ciężką biegunką). Mogą wystąpić objawy nadwrażliwości: zmiany skórne (pokrzywka, wysypka plamista). rzadko obserwuje się rumień wielopostaciowy, zespół Stevens-Johnsona, toksyczną nekrolizę naskórka, zespół podobny do choroby posurowiczej. Wstrząs anafilaktyczny i obrzęk naczynioruchowy jest rzadkim powikłaniem. Sporadycznie zwiększa się aktywność enzymów wątrobowych, pojawia się żółtaczka cholestatyczna, zapalenie wątroby, śródmiąższowe zapalenie nerek.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Amoksiklav skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Amoksiklav


Sprawdź komentarze opinie o Amoksiklav:


Ocena średnia Amoksiklav:

Amoksiklav otrzymał ocenę średnią: 3,0
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 57 opinii

Gdzie kupić Amoksiklav?

Szukasz gdzie można kupić Amoksiklav?

Oto lista aptek i sklepów z Amoksiklav:

Forum Amoksiklav

Lista pytań na forum o Amoksiklav:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“amoksiklav skutki uboczne” - 9 komentarze

 1. amoksiklav skutki uboczne #

  Biore 5 dni, a od dwoch mam slodki posmak ktorego nie moge pozbyc sie nawet po umyciu zebow..

 2. amoksiklav skutki uboczne #

  Ja dla odmiany miałam uczulenie skórne(świąd) od stóp zaczynający po kolejne partie ciała. I nasilily się zaparcia i hemoroidy.

 3. amoksiklav skutki uboczne #

  Ja po amoksiklav straciłem smak nie czuję słodkiego i słonego mam nadzieję, że smak mi wróci trwa to już 8 dni i nie ma poprawy! To jest straszne! Nic nie smakuje! Nutella smakuje jak mydło bez smaku, woda sok pomarańczowy kiełbasa jakaś masakra! Mam nadzieję, że smak mi wróci.

 4. amoksiklav skutki uboczne #

  Makabrycznie, podobne objawy j.w.

 5. amoksiklav skutki uboczne #

  Język zrobił się olbrzymi, malinowy, jakby popękany, śluzówka jamy ustnej nabrzmiała, czerwona, kąciki ust podrażnione, gardło jak przy anginie, ogólnie złe samopoczucie.

 6. amoksiklav skutki uboczne #

  W trzeciej dobie stosowania tego leku wystąpiły objawy podobne do anginy (piszę podobne, bo nigdy nie miałam anginy i mogę się odnieść tylko teoretycznie), czyli ostry ból migdałków, intensywny ból gardła, opuchnięty i pokryty krostami język. Po szóstej dobie lekarz zmienił mi antybiotyk i objawy ustały.

 7. amoksiklav skutki uboczne #

  ja mam obrzęk jerzyka i nudności

 8. amoksiklav skutki uboczne #

  Ja miałam ciągle nudności, momentami ból brzucha i pod koniec kuracji wymioty. Brałam lek tydzień, ale im dłużej, tym czułam się po nim gorzej. Samopoczucie jak po zatruciu pokarmowym, beznadzieja. Lek ten występuje również pod nazwą Augumentin, zawiesina do sporządzania stosowana głównie u dzieci, mój syn miał po tym biegunki i zdarzały się również wymioty.

 9. amoksiklav skutki uboczne #

  mam wysypkę jakby pokrzywkę myślę ze to właśnie po tym leku amoksiklav

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o amoksiklav skutki uboczne