Amoksiklav działanie i stosowanie, ulotka


Na tej stronie poznasz ulotkę leku Amoksiklav działanie i stosowanie.
Dowiesz się przed zakupem wielu ciekawych i nieznanych dla Ciebie informacji o Amoksiklav działanie i stosowanie i sprawdzisz czy lek spełnia twoje oczekiwania.
Na naszym Sprawdzlek.pl portalu możesz sprawdzić opinie, zamienniki oraz cenę i refundację NFZ dla Amoksiklav. Pamiętaj również sprawdzić ceny Amoksiklav bez refundacji oraz po refundacji NFZ bo leki mogą być tańsze. Upewnij się, że kupujesz w aptece leki w dobrej cenie i których potrzebujesz.

Pamiętaj
Przed zakupem leku poproś o pomoc farmaceuty lub lekarza.
Informacje o lekach umieszczone na naszej stronie to propozycje, które zawsze skonsultuj z twoim lekarzem lub farmaceutą przed ich zażyciem.
A jak było u Ciebie- Amoksiklav działanie i stosowanie? Napisz swój komentarz

Opinie o Amoksiklav

Sprawdź komentarze opinie o Amoksiklav:

Ocena średnia Amoksiklav:

Amoksiklav otrzymał ocenę średnią: 3,0
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 57 opinii

Gdzie kupić Amoksiklav?

Szukasz gdzie można kupić Amoksiklav?

Oto lista aptek i sklepów z Amoksiklav:

Cena Amoksiklav

Chcesz poznać szczegółowe ceny Amoksiklav?

Forum Amoksiklav

Lista pytań na forum o Amoksiklav:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Ulotka o Amoksiklav działanie i stosowanie

Amoksiklav działanie i stosowanie:

Antybiotyk złożony z amoksycyliny (antybiotyk z grupy penicylin) i kwasu klawulanowego (nieodwracalny inhibitor β-laktamaz), o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego. Dodatek kwasu klawulanowego chroni amoksycylinę przed rozkładem przez β-laktamazy. Lek wykazuje działanie przeciwbakteryjne w stosunku do Gram(+): Streptococcus pneumoniae (szczepy o obniżonej wrażliwości na penicylinę są oporne), S. pyogenes, S. viridans, Staphylococcus aureus i S. epidermidis (szczepy oporne na metycylinę są oporne), Listeria monocytogenes, Enterococcus faecalis; Gram(-): Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, E. coli, Proteus mirabilis, P. vulgaris, Klebsiella spp. (szczepy wytwarzające nowe β-laktamazy o rozszerzonym spektrum działania są oporne), Neisseria gonorrhoeae, N. meningitidis, Pasteurella multocida. Bakterie beztlenowe: Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Clostridium spp., Bacteroides spp. (w tym B. fragilis). Składniki preparatu dobrze wchłaniają się po podaniu doustnym. Maks. stężenia w surowicy osiągane są w ciągu 1 h. Łatwo przenikają do większości tkanek i płynów ustrojowych (płuca, płyn opłucnowy i otrzewnowy, macica, jajniki i inne; osiągają również wysokie stężenia w moczu); amoksycylina przenika także do płynu maziowego, wątroby, gruczołu krokowego, mięśni i pęcherzyka żółciowego, ucha środkowego, zatoki szczękowej, migdałków oraz oskrzeli. Są wydalane z moczem; amoksycylina głównie w postaci niezmienionej, kwas klawulanowy częściowo zmetabolizowany.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Amoksiklav działanie i stosowanie, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

A jak było u Ciebie? Napisz swoją opinię o Amoksiklav działanie i stosowanie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *