metypred skutki uboczne

Informacje o Metypred skutki uboczne

Metypred skutki uboczne:

Natężenie i częstość uzależniona jest od wielkości stosowanych dawek i okresu jego stosowania. Rzadziej niż kortyzon powoduje obrzęki. Najczęściej występuje jatrogenny zespół Cushinga, skłonność do zakażeń i ich rozszerzanie się, osteoporoza, cukrzyca utajona, owrzodzenie żołądka, obrzęki i zwiększenie masy ciała, wtórna niedoczynność kory nadnerczy, zaburzenia cyklu miesiączkowego, euforia. Rzadziej pojawia się niedociśnienie tętnicze, objawy psychotyczne, objawy skazy naczyniowej, zaćma i jaskra.

Pamiętaj,
że tekst tej strony dotyczący Metypred skutki uboczne, to informacje o charakterze poglądowym i mogą zawierać błędy. Najważniejsze są inforamcje zawarte w ulotce z opakowania leku oraz uzyskane od lekarza lub farmaceuty. Szczegóły przeczytaj koniecznie na stronie od autorów gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu

Opinie o Metypred


Sprawdź komentarze opinie o Metypred:


Ocena średnia Metypred:

Metypred otrzymał ocenę średnią: 3,2
przy skali od 0 do 5,

wyliczoną z na podstawie: 9 opinii

Gdzie kupić Metypred?

Szukasz gdzie można kupić Metypred?

Oto lista aptek i sklepów z Metypred:

Forum Metypred

Lista pytań na forum o Metypred:

  Brak pytań na forum o Metypred

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

“metypred skutki uboczne” - 9 komentarze

 1. metypred skutki uboczne #

  Drugi miesiąc brania metypredu.
  Pierwszy miesiąc 16mg- zadnych objawów
  Drugi tydzien najpierw 12 mg z zejściem do 4 mg.
  Skutki w drugim miesiącu ; buzia jak księżyc, oponka na brzuchu, której nigdy nie miałam, trądzik na buzi.
  Nienawidzę tego leku.

 2. metypred skutki uboczne #

  Lek biorę od roku,od miesiąca czuję zapach gazu albo spalin rodzina tego nie czuje,czy to może być po tym leku? proszę o odpowiedz

 3. metypred skutki uboczne #

  Od 5 lat mam zdiagnozowane SM. Średnio co rok rzut choroby. Ale 2 razy uchroniłem się przed rzutem. Przy objawach zbliżającego się rzutu zastosowano 32mg Metypredu przez 7 dni, następny tydzień 16 mg potem 8 i na końcu 4 mg. Akutat całe opakowanie w ten sposób wystarczy. Neurolog powiedział, że jak nie miną objawy w ciągu 3-4 dni, to szpital i solumedrol. Ale 2 razy minęły objawy. Uboczne skutki takiej kuracji Metypred-em u nie to: lekka ciepłota stóp i doni, wrażenie czucia, ze się ma mózg (nie ból tylko wrażenie obrzęku), kłopoty ze snem. Oczywiście zawsze biorę potas np. Potazek.

 4. metypred skutki uboczne #

  choruje na Crohna
  przyjmuje Metypred od ok 3 tyg.w dawce 24 g , oczywiście jest poprawa, mogę normalnie funkcjonować…ale…
  potworne skurcze nóg, wykręcanie palców.. twarz jak kartofel jest szersza niż wyższa, waga pływa +- 5 kg /3 dni- ciąglę bym jadł.
  wiem tylko że nie mogę samodzielnie odstawić tego leku…ale chyba tak zrobię

 5. metypred skutki uboczne #

  Proszę o opinię o skutkach ubocznych leku Metypred w zakresie działania nietolerancji glukozy.Jestem cukrzykiem 2 /Siofor 3 razy 1000/ mam go zażywać 2 tabletki rano.

 6. metypred skutki uboczne #

  Przez 3 tygodnie brałam dawkę 16mg następnie 12 .zaczęły się potworne skurcze nóg i wszystkich palących. Okazalo sie, ze lek wyplukuje z organizmu potas. Szkoda ze doświadczony lekarz nie wdrożył od razu kuracji uzupełniającej. Poza tym wygląd twarzy sie szybko zmienil.powoli sama odstawiam lek bo czuje sie gorzej niż przed rozpoczęciem kuracji

 7. metypred skutki uboczne #

  U mnie bardzo zwiększyła się masa ciała, ok. 26 kg, metypred z przerwami biorę 2 lata, staram się sama z niego wyjść powoli bo ci lekarze to by mnie wyprowadzili na drugi świat. Żaden nie umie mi pomóc, każe brać i brać. wreszcie jeden mądry lekarz kazał mi zupełnie samej powoli odstawiać i jednocześnie obserwować swój organizm. okazało się , że mi metypred wogóle nie był potrzebny, a lekarka pasła mnie nim pzez 2 lata i z tego co wiem każdemu funduje taka kurację żeby zarobić dodatkowo/ gaza od kf/

 8. metypred skutki uboczne #

  W pierwszej dobie od zażycia zaczęły mnie boleć stopy. W kolejnej ból przemieścił się do kolan a trzeciego dnia objął już całe nogi. Od zakończenia leczenia, które przyniosło mi minimalną poprawę zatok,minął już rok. A oprócz problemu z zatokami jest problem z nogami. Zarówno kości jak i mięśnie są obolale jak przy grypie i nikt nie wie dlaczego. Ja natomiast wiem,że to skutek uboczny leku o którym nie wspomniano w ulotce. Działa drastycznie,więc przestrzegam wszystkich.

 9. metypred skutki uboczne #

  niedawno wykryto u mnie chorobę CROHNA. od 4 tygodni biorę dużo leków w tym Metypred 16mg, czy skutkiem ubocznym tego sterydu może być nadmierne owłosienie na twarzy? w ulotce nic nie ma na ten temat a ja zauważyłam ze włosków jest coraz więcej!!!

A jak było u Ciebie?
Napisz swoją opinię o metypred skutki uboczne